Informacje o produkcie

Wyszukiwanki logopedyczne - Szereg głosek szumiących sz ż cz Wyszukiwanki logopedyczne

Wyszukiwanki logopedyczne - Szereg głosek szumiących sz ż cz Wyszukiwanki logopedyczne
32,00 zł brutto 26,02 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

"Wyszukiwanki logopedyczne" to zestaw ponad stu wyszukiwanek wyrazowych z głoskami szeregu szumiącego. Publikacja jest sprawdzoną pomocą w korygowaniu zaburzonych głosek, angażuje również podstawowe procesy myślowe, ćwiczy koncentrację uwagi oraz analizę i syntezę wzrokową.

Ćwiczenia skierowane są dla starszych uczniów szkół podstawowych. Zaprezentowane tutaj zadania mogą być wykonywane nie tylko na zajęciach w szkole, ale również w domu.
Wszystkie wyrazy napisane są czcionką bezszeryfową, co w szczególności ma pomóc osobom z zaburzoną percepcją wzrokową.
W niniejszym zbiorze znajduje się 112 tabel. W każdej z nich należy odszukać 20 wyrazów zawierających głoski z szeregu szumiącego.
Wyrazy zapisane są w poziomie lub w pionie i mogą się krzyżować. Każda tabela ćwiczy osobną głoskę/sylabę w danej pozycji w wyrazie, a więc w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz grupach spółgłoskowych.
Zadaniem dzieci jest przeczytanie wszystkich wyrazów, zwracając baczną uwagę na artykulację, a następnie wyszukanie oraz zaznaczenie ich w tabeli. Wiele wyrazów w tabelach
zostało celowo zapisanych błędnie (występują np. metatezy, brak znaków diakrytycznych) – zabieg ten ma na celu kształtowanie uwagi i koncentracji na szczegółach.

 
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store