Informacje o produkcie

Poczet wielkich chemików 160 x 120 cm

Poczet wielkich chemików 160 x 120 cm
216,00 zł brutto 175,61 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

 
 
Poczet wielkich chemików 160cm x 120cm
 
 
 
Poczet wielkich chemików, to galeria portretów, wybitnych uczonych, którzy począwszy od starożytności, po czasy nam współczesne, weszli na stałe do panteonu chemicznych osobowości światowego formatu. Na tle dawnej stylizowanej aptecznej pracowni chemicznej, 26 postaci, wśród których 8 to Polacy lub uczeni posiadający polskie korzenie. U dołu pod portretami umieszczone są tabliczki z imieniem, nazwiskiem, datami: urodzin, śmierci oraz krótką notką biograficzną. Każda z postaci została symbolicznie przepasana szarfą z barwami narodowymi. Laureaci Nagrody Nobla, /osiem postaci w tym dwie uhonorowane dwukrotnie / dodatkowo wyróżnieni wizerunkiem noblowskiego medalu.
 
Aby poczet nie pozostał zbiorem suchych faktów, dat, definicji oraz naukowych określeń, w metryczkach biograficznych przytoczono także szereg ciekawostek, bowiem wiele życiorysów słynnych chemików to gotowe scenariusze na wielowątkowe filmy akcji,  skarbnica ciekawostek, patriotycznych postaw, za które trafiali do więzień, byli zsyłani, zmuszani do emigracji z kraju a nawet oddawali życie. Chemicy to również nietuzinkowe postaci, nie pozbawione poczucia humoru i dystansu do siebie w życiu których można odnaleźć szereg wątków, które byłyby smakowitymi kąskami dla współczesnej prasy kolorowej. Z lektury metryczek dowiesz się np. który z chemików chodził do fryzjera tylko raz do roku, który z nich był najbogatszym człowiekiem w swoim kraju, a kto miał najdłuższe nazwisko, którego część weszła na zawsze do nazwy jednej z ?najdłuższych? stałych fizycznych. Dowiesz się, który z chemików nie widział świata we wszystkich kolorach tęczy, a potrafił sformułować najbardziej płodną w historii chemii teorię, kto planował wziąć udział w samobójczym zamachu na rosyjskiego gubernatora, a który został publicznie zgilotynowany, poznasz zdobywcę laboratoryjnego rekordu świata i wiele innych ciekawostek o ludziach, którym zawdzięczamy dzisiejszy stan wiedzy z dziedziny chemii.
 
 
 
Wykaz postaci na planszy:
 
Demokryt z Abdery
 
Arystoteles
 
Robert Boyle
 
Antoine Laurent Lavoisier
 
John Dalton
 
Jędrzej Śniadecki
 
Amadeo Avogadro
 
Jöns Jacob Berzelius
 
Michael Faraday
 
Justus von Liebig
 
Ignacy Łukasiewicz
 
Alfred Nobel
 
Dmitrij Mendelejew
 
Zygmunt Florenty Wróblewski
 
Karol Olszewski
 
Antoine Henri Becquerel
 
Svante August Arrhenius
 
Maria Skłodowska - Curie
 
Ignacy Mościcki
 
Soeren Peter Soerensen
 
Ernest Rutherford
 
Kazimierz Funk
 
Niels Bohr
 
Irena Joliot-Curie
 
Frederic Joliot-Curie
 
Linus Carl Pauling
 
Format planszy po rozwinięciu: 160 x 120 cm

 
Plansza oprawiona w półwałki z drewna, skręcane, wykończone plastikowymi zatyczkami montowanymi na gorąco, dodatkowo linka do zawieszenia oraz tasiemki służące do związywania.

 
Plansza dydaktyczna wykonana na tkaninie banerowej – wyjątkowo trwały nadruk.
 
Powierzchnia planszy, zmywalna, nie daje odbić światła oraz mechanicznie nie zagina się tak trwale jak w przypadku plansz foliowanych.
Można ją eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu.

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store