Informacje o produkcie

Sztuka umiaru – profilaktyka zaburzeń odżywiania- FILMY EDUKACYJNE

Sztuka umiaru – profilaktyka zaburzeń odżywiania-  FILMY EDUKACYJNE
199,00 zł brutto 161,79 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

”Sztuka umiaru – profilaktyka zaburzeń odżywiania” to pakiet 3 filmów profilaktycznych, adresowanych do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej.

Filmy:

    „Ze skrajności w skrajność – rygorystyczna dieta czy żywność typu fast food”
    “Kiedy jedzenie zaczyna być problemem – anoreksja i bulimia”
    “Suplementy diety – konieczność czy zagrożenie.”

Filmy zostały zrealizowane w konwencji filmów popularnonaukowych. Filmy adresowane są do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej.

Filmy zawierają:

Część popularnonaukową (trwającą ok. 15 minut), wypowiedź eksperta (ok. 5-6 minut) oraz scenariusz lekcji.

Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

 
Ekspert:

Katarzyna Menclewicz – dietetyka, edukatorki żywieniowej, prowadzącej warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania skierowane szczególnie do dzieci i młodzieży, członka Stowarzyszenia Edukatorów Żywieniowych “Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
 

Opis poszczególnych filmów:

Film1: “Ze skrajności w skrajność – rygorystyczna dieta czy żywność typu fast food”

Film pokazujący dwa skrajne zjawiska związane z odżywianiem się młodych ludzi. Z jednej strony pokazujemy obsesyjne stosowanie różnorakich diet mających zapewnić idealną sylwetkę, prowadzące do uzależnienia zwanego – parmareksją. Z drugiej przyglądamy się bezrefleksyjnym odżywianiu się w barach serwujących potrawy typu “fast food”. Film stawia pytanie czy taka żywność może uzależniać i jednocześnie stara się odpowiedzieć, dlaczego tak chętnie odwiedzamy tego typu miejsca?

 
Film2: “Kiedy jedzenie zaczyna być problemem – anoreksja i bulimia”

Film prezentujący dwie choroby, będące skutkiem zaburzeń odżywiania w wieku dorastania. Anoreksja i bulimia pokazane są jako konsekwencja przemian kulturowy ostatnich dziesięcioleci. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego choroby te pojawiają się najczęściej wśród dorastającej młodzieży i dlaczego w wielu wypadkach pozostają długo niezauważone przez otoczenie osób chorych.

 
Film3: “Suplementy diety – konieczność czy zagrożenie.”

Film opowiadający o popularnej, bardzo szerokiej grupie produktów spożywczych, zwanej suplementami diety. Pokazuje czym są te produkty i jak działają. Zwraca uwagę na konieczność ostrożności i rozwagi w przypadku stosowania suplementacji. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, kiedy suplementacja jest niezbędna, a kiedy jej stosowanie może wiązać się ryzykiem negatywnych konsekwencji zdrowotnych.


Licencja na publiczne odtwarzanie

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store