Informacje o produkcie

„Pułapki nowoczesnych technologii” - FILMY EDUKACYJNE

„Pułapki nowoczesnych technologii” - FILMY EDUKACYJNE
199,00 zł brutto 161,79 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

“Pułapki nowoczesnych technologii” to pakiet 3 filmów edukacyjnych, adresowanych do uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych. W obecnym świecie korzystanie z telefonów komórkowych, tabletów, Internetu itp. stało się czymś naturalnym, praktycznie – nieodłącznym elementem codzienności, zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi. Kiedy więc możemy mówić o uzależnieniuszkół podstawowych i od gier komputerowych, telefonu komórkowego, portali społecznościowych? Gdzie przebiega ta cienka granica?

 

    film 1: Uzależnienie od gier komputerowych
    film 2: Uzależnienie od telefonu komórkowego
    film 3: Portale społecznościowe – czy można się uzależnić?

 

Pierwsze dwa filmy, czyli “Uzależnienie od gier komputerowych” oraz “Uzależnienie od telefonu komórkowego” zostały zrealizowane w konwencji filmów popularnonaukowych.

Wiedza na temat korzystania z nowoczesnych technologii, zagrożeń, jakie może nieść za sobą wirtualny świat, została przekazana w klarowny i atrakcyjny sposób. Tak, by młody człowiek miał świadomość pułapek, jakie mogą na niego czyhać z powodu nadmiernego korzystania z telefonu komórkowego czy też grania w gry komputerowe.

Filmy zostały wzbogacone wypowiedzią eksperta: psychologa Małgorzaty Reiter z FreeMind Centrum Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej.

Oba filmy zawierają:

–  wypowiedź psychologa przeznaczoną dla uczniów (czas trwania ok. 5-6 minut)

–  wypowiedź psychologa przeznaczoną dla rodziców, opiekunów dzieci, które są uzależnione od telefonu lub gier komputerowych. Wypowiedź zawiera wskazówki, jak  należy postępować w takiej sytuacji. (czas trwania ok. 4-5 minut)

 

Trzeci film “Portale społecznościowe – czy można się uzależnić?” został zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego. W filmie zostały przedstawione trzy różne historie młodych ludzi, którzy opowiadają o wpływie portali społecznościowych na ich życie. Każda z tych historii została skomentowana przez eksperta – psychologa Małgorzatę Reiter. Nowa wersja została wzbogacona o kilkuminutowy wstęp.

 
Licencja na publiczne odtwarzanie

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store