61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

Pracownia geograficzna LaboLab POGODA I KLIMAT – geografia 21 lekcji

Pracownia geograficzna LaboLab POGODA I KLIMAT  – geografia  21 lekcji
3 290,00 zł brutto 2 674,80 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Pracownia geograficzna LaboLab POGODA I KLIMAT  – geografia  21 lekcji
 
Zestaw pomocy dydaktycznych do realizacji podstawy programowej z geografii, przeznaczony do przeprowadzenia i omówienia działań badawczych i eksperymentów podczas 21 lekcji geografii, przeznaczony do pracy w klasie 30-osobowej, w tzw. grupach badawczych. 
 
Elementy zawarte w tym module wprowadzają uczniów w poszczególne zagadnienia dotyczące pogody. Uczniowie mierzą opady, temperatury, siłę wiatru, obliczają średnie, a także tworzą i przedstawiają lokalne prognozy pogody. Analizują również naturalne zagrożenia pogodowe.
Ten moduł pozwala uczniom zgłębić zagadnienia związane z pogodą i klimatem. Poznają przyrządy służące do pomiaru składników pogody, prowadzą regularne obserwacje w samodzielnie zbudowanej klasowej stacji meteorologicznej. Analizują i porządkują dane dotyczące pogody i klimatu w różnych lokalizacjach na świecie. Dowiadują się, dzięki czemu możliwe jest przewidywanie pogody, czym jest klimat i czym różni się od pogody. Omawiają czynniki klimatotwórcze i poznają strefy klimatyczne. Poznają niebezpieczne zjawiska pogodowe i ich skutki. Wykorzystują zdobytą wiedzę, aby poszukiwać sposobów ochrony przed zagrożeniami naturalnymi związanymi z pogodą.
 
WYPOSAŻENIE ZESTAWU dostarczanego w wytrzymałej skrzyni z tworzywa sztucznego (o wymiarach: 50x60x30 cm), stanowią:
 
1. Materiały drukowane: 
- materiały drukowane dla 30 uczniów,
- rozbudowany przewodnik metodyczny pt. "Pogoda i klimat" dla nauczyciela ze scenariuszami lekcji i działań badawczych, zawierający m.in.:
-informacje jak się przygotować do lekcji,
- informacje jak wprowadzić uczniów w zagadnienia,
- opis materiałów potrzebnych do lekcji (zarówno multimedia, jak i podręczniki oraz materiały z zestawu);
- szczegóły dotyczące tego, jak powinien wyglądać przebieg lekcji (wraz z podpowiedziami dodatkowych działań dla uczniów z trudnościami);
- pracę domową dla uczniów.
 
 
2. Bezterminowa licencja szkolna na dostęp do interaktywnych zasobów edukacyjnych, pozwalających na pracę z wykorzystaniem m.in. monitora/tablicy interaktywnej ,
- rozbudowany przewodnik metodyczny pt. "Pogoda i klimat" dla nauczyciela ze scenariuszami lekcji i działań badawczych, w wersji cyfrowej,
- książka dla uczniów w wersji cyfrowej zawierająca ćwiczenia interaktywne;
- symulacje,  
- interaktywne testy,
- multimedialne karty pracy i obserwacji
 
3. Pomoce dydaktyczne i materiały: 
– stacja pogodowa 1 szt.
– deszczomierz 1 szt.
– termometr 10 szt.
– nadmuchiwana piłka/globus (śr. 40 cm) 1 szt.
– rękaw, wskaźnik wiatru 1 szt.
– plansza dydaktyczna 70×100 cm, „Metoda badawcza” 1 szt.
– duża, wytrzymała skrzynia (tworzywo sztuczne, 50x60x30 cm) 1 szt.
 
Integralną część modułu POGODA I KLIMAT stanowi multimedialna baza wiedzy zawierająca materiały cyfrowe dla uczniów i nauczyciela.
Materiał interaktywny zawierający około 100 ekranów multimedialnych świetnie nadaje się zarówno do pracy grupowej na tablicach interaktywnych, jak i indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS).
 
 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store