Informacje o produkcie

PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH - karty pracy

PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH - karty pracy
58,00 zł brutto 47,15 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH - karty pracy
 
Autor:
Agnieszka Bala
 
Karty pracy jak i Zeszyt ćwiczeń „Podstawowe zasady zachowań społecznych” zawierają pewną propozycję poznania prawidłowych wzorców zachowania w określonej sytuacji, nakazów i zakazów stosowanych wobec zachowania w konkretnej sytuacji społecznej. Można je też wykorzystać do treningu modyfikowania zachowań. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności rozumienia ludzi, ich emocji i zachowań, kształtują naprzemienność relacji, uczą zachowań właściwych dla danej sytuacji.
 
Materiał ten może być wykorzystywany do nauki relacji czasowych oraz rozumienia przyczyny i skutku jako dwuelementowe historyjki obrazkowe.
 
 Zaproponowane ćwiczenia odnoszą się do kwestii wzajemnych stosunków międzyludzkich. Między innymi dotyczą sposobu odnoszenia się do rodziców, rówieśników, nauczycieli. To wstępny etap nauki w nawiązaniu i podtrzymaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi.
 
 Karty pracy jak i zeszyt ćwiczeń „Podstawowe zasady zachowań społecznych” to zestaw zawierający kolorowe karty pracy i zeszyt czarno - biały. Dwie karty pracy odnoszą się do jednej sytuacji społecznej, którą dziecko wraz z dorosłym omawia i próbuje przeczytać prosty dialog z zawartą formą grzecznościową. Proponowany dialog przedstawiony jest na podstawie kilku sytuacji społecznych.
 
Zestawem utrwalającym jest zeszyt ćwiczeń. Dziecko samodzielnie powinno omówić sytuację społeczną i przykleić lub napisać odpowiednie wyrazy wypowiedzi bohaterów ilustracji.
 
 ZESTAW ZAWIERA:
- ZESZYT ĆWICZEŃ CZARNO-BIAŁY ISBN 978-83-61022-43-5
- FORMAT A4
- ILOŚĆ KARTEK 40
- 40 KOLOROWYCH KART PRACY
 
 NAZWA „Podstawowe zasady zachowań społecznych”
ISBN CAŁOŚCI 978-83-61022-44-2
 
 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store