Informacje o produkcie

MEMO przestrzenne - pojazdy

MEMO przestrzenne - pojazdy
265,00 zł brutto 215,45 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

MEMO przestrzenne. Pojazdy
to materiał do ćwiczenia pamięci i rozwoju logicznego myślenia, rozwoju koncentracji i spostrzegawczości oraz małej motoryki.
 
Memo przestrzenne. Pojazdy to zabawka edukacyjna i gra, a jednocześnie pomoc terapeutyczna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Memo służy do zabawy indywidualnej, ale można korzystać z niego również w trakcie zajęć dla większej liczby dzieci.
 
Celem zabawy z memo jest wspieranie u dzieci koncentracji uwagi, umiejętności zapamiętywania i kojarzenia, nauka kolorów i nazw różnych pojazdów, rozpoznawanie i porównywanie kształtów.
 
W memo przestrzenne
gra się tak samo jak w memo klasyczne (obrazkowe) – poszukując par takich samych klocków. Jednakże zanim dziecko zacznie je dostrzegać i łączyć w pary, ćwiczy małą motorykę dopasowując klocki do odpowiednich ramek. Kiedy klocki – pojazdy znajdą się w ramkach, przykrywamy je daszkami starając się zapamiętać, pod którymi daszkami ukryły się poszczególne pojazdy.
 
Przyjazne dziecięcym dłoniom,
gładkie i miłe w dotyku drewniane klocki mogą służyć także
 
do układania w różnych konfiguracjach,
do budowania i odtwarzania ciągów logicznych,
do grupowania i przeliczania,
do segregowania według wybranych kryteriów (np. kolor, rodzaj pojazdu: jeżdżący, pływający, latający),
do przyswajania podstawowych wiadomości o pojazdach, ruchu drogowym czy środkach transportu.
Sposobów wykorzystania memo przestrzennego jest bardzo wiele – tyle, ile podpowie dzieciom, rodzicom i opiekunom, a także nauczycielom i terapeutom wyobraźnia. To jedna z głównych zalet naszego memo – skuteczne rozbudzanie kreatywności i pomysłowości dzieci.
 
Komplet MEMO przestrzenne. Pojazdy składa się z:
 
12 par klocków – pojazdów, z których jeden klocek jest w kolorze naturalnego drewna, a drugi jest pomalowany farbą w wybranym kolorze
12 ramek z otworami w kształcie pojazdów
12 daszków służących do nakrywania ramek
instrukcji
Wszystkie elementy zapakowane są w praktyczne, zasuwane drewniane pudełko (wymiary: 135 x 285 x 105 mm), dzięki czemu zaraz po zakończeniu zabawy można je łatwo uporządkować.
 
Produkt charakteryzuje się doskonałą jakością i trwałością.
 
Nasze Memo przestrzenne. Pojazdy
powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej przedszkolnej sali, klubu malucha, gabinetu i poradni psychologiczno-pedagogicznej i innych miejsc, w których małe dzieci bawią się i uczą. Świetnie sprawdzi się też w edukacji domowej. 
 
Memo przestrzenne. Pojazdy
zostało znakomicie pokazane na blogu Kreatywnie w Domu; warto tam zajrzeć, aby przeczytać szczegółowy opis tej zabawki, zapoznać się z wieloma ciekawymi pomysłami na jej wykorzystanie i obejrzeć piękne zdjęcia.

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store