Informacje o produkcie

SŁOWNIK OBRAZKOWO-WYRAZOWY II

SŁOWNIK OBRAZKOWO-WYRAZOWY II
493,00 zł brutto 400,81 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

SŁOWNIK OBRAZKOWO-WYRAZOWY
Część II analiza głoskowa
 
"Słownik" ma szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach edukacyjnych szczególnie w realizacji programu edukacji językowej, edukacji środowiskowej i matematycznej. Stwarza naturalną płaszczyznę integracji treści kształcenia i może dobrze organizować aktywność ucznia i nauczyciela. Pomoc zawiera dwie kategorie tematycznych tj.: materiał ikoniczny i leksykalny.
 
Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi w przedszkolu w grupie 5-6 latków oraz w klasie I jako materiał uzupełniający w elementarnej nauce  czytania i pisania. Głównym zadaniem proponowanego zestawu pomocy jest:
 
- usprawnienie procesu analizy i syntezy słuchowej oraz trening świadomości fonologicznej w zakresie różnicowania i artykułowania głosek języka polskiego.
 
- kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania (psychomotorycznej, pojęciowej i motywacyjnej), a także opanowanie kodu języka oraz tworzenie dźwiękowej formy słowa na podstawie jego obrazu graficznego.
 
Zestaw zawiera:
 
- plansza pokładowa formatu B-2,
 
- 36 plansz formatu B-3 z elementami ruchomymi.
 
Materiał ikoniczny
 
Komplet 95 obrazków, które przedstawiają różne obiekty materialne z codziennego doświadczenia. Są to osoby, zwierzęta, rośliny oraz przedmioty lub obiekty geograficzne. Ilustracje można mocować do specjalnej planszy za pomocą rzepów lub dowolnie zastosować korzystając z tablicy flanelowej, czy też układać na stole.
 
Materiał leksykalny
 
Jest to komplet 100 wyrazów umieszczonych na samoprzylepnych plakietkach do mocowania na planszy lub tablicy flanelowej. Wyrazy są zapisywane w wersji drukowanej oraz w wersji pisanej (razem 200 plakietek) 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store