Informacje o produkcie

Klocki matematyczne

Klocki matematyczne
93,00 zł brutto 75,61 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Klocki matematyczne

To skuteczny i trwały środek dydaktyczny przeznaczony dla dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl. I i II . Umożliwia dzieciom poznawanie przez działanie oraz stwarza duże możliwości wykorzystywania w edukacji promującej zabawę jako ulubioną formę aktywności.
 
Ten środek dydaktyczny umożliwia nauczycielowi pracę z uczniami o różnym potencjale intelektualnym i różnym temacie pracy na poziomie enaktywnym, ikonicznym i symbolicznym a uczniom na rozwijanie operacyjnego rozumowania.
 
Służy do:
 
- nazywania, porównywania i porządkowania liczb w zakresie 20,
 
- doskonalenia sprawności rachunkowych dodawania i odejmowania w zakresie 20,
 
- ilustrowania treści prostych zadań ( również wykorzystywanie ścianek z kolorowymi kółkami) oraz do układania rozwiązań stosując zapis cyfrowy i znaki działań.
 
Ścianki z figurami geometrycznymi pozwalają uczniom zauważyć, że jedna figura jest powiększeniem lub pomniejszeniem drugiej. W trakcie manipulacji dzieci mogą układać np. z figur tego samego koloru inne figury oraz gromadzić niezbędne intuicje geometryczne potrzebne do dalszej nauki.
 
Zawartość:
drewniana podstawa
12 sześciennych klocków o krawędzi 3 cm 
każda ścina z kolorowym nadrukiem symboli liczb, znaków matematycznych lub figur geometrycznych

Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat, z uwagi na ostre krawędzie i wykończenia. Ryzyko zranienia.

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store