Informacje o produkcie

METODA DOBREGO STARTU – OD PIOSENKI DO LITERKI. CZĘŚĆ 1 – Ćwiczenia

METODA DOBREGO STARTU – OD PIOSENKI DO LITERKI. CZĘŚĆ 1 – Ćwiczenia
26,00 zł brutto 21,14 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

METODA DOBREGO STARTU – OD PIOSENKI DO LITERKI. CZĘŚĆ 1 – Ćwiczenia
Marta Bogdanowicz, Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka
 
Teczka dla dziecka zawiera 47 kart z literami małymi i wielkimi (których dotyczą scenariusze zajęć umieszczone w podręczniku), 48 kart ćwiczeń oraz obrazki z literami (symbole nawiązujące do treści piosenek). Dodatkowo znajduje się w niej broszura, w której opisano zestaw.
 
Karty z literami służą do analizowania budowy liter (kształtu elementów tworzących literę, ich liczby, położenia na płaszczyźnie, ułożenia elementów względem siebie) oraz do prezentacji sposobu pisania (kierunek i kolejność ruchów).
 
Każda karta ćwiczeń dotyczy jednej litery pisanej – małej lub wielkiej. Karty te opracowano tak, aby kolejne zadania sprzyjały rozwojowi określonej funkcji. I tak po kolei ćwiczenia: usprawniają percepcję wzrokową i grafomotorykę na materiale nieliterowym, umożliwiają doskonalenie percepcji wzrokowej na materiale literowym, utrwalają umiejętność pisania litery i na końcu kształtują pisanie litery w powiększonej liniaturze.
 
Obrazki można wykorzystać jako nagrody dla dzieci wręczane im na zakończenie zajęć. Dzieci mogą je kolorować, wklejać do zeszytu lub wykorzystywać w inny sposób.
 
Każde dziecko biorące udział w zajęciach Metody Dobrego Startu powinno mieć własną teczkę z pomocami.
 
Format: A4
Oprawa: teczka 
Zeszyt: 8 stron
Karty: 103 szt.
ISBN: 978-83-7134-189-2

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store