Informacje o produkcie

Mikroskop DO BioLight 500 z kamerą DLT-Cam Basic 2MP

Mikroskop DO BioLight 500 z kamerą DLT-Cam Basic 2MP
948,00 zł brutto 770,73 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Delta Optical BioLight 500 to mikroskop edukacyjny, pozwalający w podstawowym zestawie uzyskać powiększenie 1000x bez używania olejku immersyjnego. Jest przeznaczony dla młodych adeptów odkrywania tajników mikroświata.
 
Mikroskop posiada trzy achromatyczne obiektywy, znane z modelu BioLight, znacznie wyższej klasy niż w mikroskopach serii BioLight 100, 200 i 300. Pozwalają one na osiągnięcie powiększeń w zakresie 40-400x, a z dołączonym okularem WF 25x można osiągnąć maksymalnie 1000x.
 
Mikroskop posiada ergonomiczny, wygodny do przenoszenia statyw.
Głowica monokularowa może być obracana 360o, w zestawie z dwoma okularami: 10x i 25x.
Trzy achromatyczne obiektywy - 4x, 10x i 40x osadzone są w obrotowej misie rewolwerowej.
Posiada wbudowany moduł zasilania bateryjnego - 3 paluszki AA.
Mechanizm ogniskowania mikro i makro, ze współosiowymi pokrętłami, co zapewnia wygodę obsługi.
Krzyżowy stolik z mechanizmem przesuwu w osiach x i y oraz z podziałką i uchwytem preparatu - zwiększają precyzję obserwacji pod mikroskopem.
Dodatkowy sposób mocowania preparatu w postaci dwóch łapek - pozwala na przemieszczanie stolika w osi Z w większym zakresie.
Oświetlenie LED dolne i górne, pozwalają na obserwację klasycznych preparatów i drobnych, nieprzezroczystych obiektów.
Koło aperturowe, położone pod stolikiem, pozwala na imitację pracy kondensora, zwiększając kontrast i ostrość obserwowanego preparatu.
Delta Optical BioLight 500, w połączeniu z opcjonalną kamerą mikroskopową, to doskonałe narzędzie do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów pokazujących bogactwo form i kolorów mikroświata. 
 
Uwaga: w przypadku mikroskopu, zaleca się stosowanie akumulatorów AA (paluszki). Stosowanie zwykłych baterii jest dopuszczalne, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy mikroskop jest odłączony od sieci elektrycznej. W innym wypadku grozi to uszkodzeniem urządzenia, a  nawet pożarem.

SPECYFIKACJA
Zastosowanie: Edukacja
Korekcja: 160 mm Źródło oświetlenia: LED
Pole widzenia: 16 mm Stolik krzyżowy: 90 x 90 mm
Obiektywy:
4x
10x
40x
Okulary: WF 10x/16, WF 25x
Regulacja ostrości: mikro / makro Oświetlenie: górne-odbite;dolne-przechodzące
Stolik mikroskopowy:90x90 mmGłowica:
mono
monokularowa
Rewolwer obiektywowy: trójobiektywowy Oświetlenie górne: odbite LED
Oświetlenie dolne: przechodzące LED Mechanizm przesuwu preparatu: tak
Pokrętła regulacji ostrosci:dwustronne;współosioweTechnika obserwacji:
Jasne pole
światło odbite
klasa optyki: achromatyczna Rodzaj baterii: 3 x AA
Powiększenia mikroskopu:
40 x
100 x
250 x x
400 x x
1000 x x
Powiększenie okularu:
10 x
25 x
Zasilanie mikroskopu:
AC
3xAA

Kamera mikroskopowa DLT-Cam Basic 2MP USB 2.0
Kolorowa kamera mikroskopowa Delta Optical DLT-Cam Basic posiada sensor o rozdzielczości 2 megapikseli i działa na zasadzie cyfrowego okularu, który zastępuje standardowy okular w mikroskopie. W zestawie znajduje się oprogramowanie Delta Optical DLTCamViewer w pełni polskiej wersji językowej.
 
Zastosowanie cyfrowej kamery w połączeniu z mikroskopem i komputerem, poprzez interfejs USB 2.0, daje możliwość uzyskania podglądu obrazu mikroskopowego na żywo na ekranie komputera, a także pozwala na demonstrowanie preparatów mikroskopowych większej grupie słuchaczy w różnych, odległych miejscach sali – za pośrednictwem dużego ekranu, projektora multimedialnego lub tablicy interaktywnej. Dzięki kamerze Użytkownik może także w łatwy sposób zapisać zdjęcia i filmy z obrazu widzianego przez mikroskop, a także skorzystać z funkcji pomiarowych (po wcześniejszej kalibracji).
 
Montaż kamery polega na wsunięciu jej do tubusu okularowego mikroskopu, po wcześniejszym wyciągnięciu okularu. Kamera pasuje do tubusów okularowych o średnicy wewnętrznej 23,2 mm, które są spotykane w większości mikroskopów biologicznych (można także przeprowadzić montaż w tubusach nasadek trinokularowych). Natomiast w tubusach mikroskopów stereoskopowych (np. seria Delta Optical Discovery) kamerę można zamontować za pośrednictwem adapteru-tulejki 30,5 mm. Należy wiedzieć, że kamery z serii Basic, nie posiadające dedykowanego adaptera optycznego, dają znacznie mniejsze pole widzenia niż kamery z serii Pro. W zależności od mikroskopu, mogą pokazywać nawet ok. 30% pola widzenia widzianego w okularach.
 
 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store