Informacje o produkcie

Atom i cząsteczka - domino chemiczne

Atom i cząsteczka - domino chemiczne
99,00 zł brutto 80,49 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Komplet Domin chemicznych to cztery tematy pozwalające utrwalić praktycznie całą nomenklaturę chemiczną obowiązującą w gimnazjum.

 

Domino chemiczne „Atom i cząsteczka”

 

Utrwala umiejętność prawidłowego odczytywania symboli i wzorów chemicznych, zwracając uwagę na to kiedy używać słowa atom, a kiedy cząsteczka. Pozwala również wyćwiczyć uzgadnianie wzorów sumarycznych tlenków i ich nazw.


Zawartość:

  • Solidna skrzynka wykonana z drewna bukowego w wymiarach 17,5 x 10,5 x 5,5 cm, lakierowana.
  • 30 elementów wykonanych ze sklejki o wymiarach 4 x 8 cm. Każdy z nich, tak jak w tradycyjnym dominie podzielony jest na dwa pola. Na jednym jest wzór chemiczny, a na drugim współczesna nazwa.

 

ZASADY GRY


Każde z proponowanych Domin chemicznych składa się z trzydziestu elementów. Każdy z nich, tak jak w tradycyjnym dominie podzielony jest na dwa pola. Na jednym jest wzór chemiczny, a na drugim współczesna nazwa. Uczeń ma za zadanie tak przyporządkować „cegiełki” aby nad lub pod każdym wzorem substancji chemicznej znajdowała się nazwa. Grę należy rozpocząć od „cegiełki” z napisem „START”.

 

Domina chemiczne można wykorzystać zarówno na lekcjach bieżących jak i powtórzeniowych. Szczególną ich wartością jest fakt, ze można bardzo szybko sprawdzić poprawność ich ułożenia, gdyż odpowiednio dobrane „cegiełki” tworzą zamkniętą strukturę. Bardzo użyteczne są przy powtarzaniu umiejętności przed egzaminem gimnazjalnym.

 

 

Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71.1, EN 71.2, EN 71.3

 

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store