Informacje o produkcie

Sole - domino chemiczne

Sole - domino chemiczne
104,00 zł brutto 84,55 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Zasady gry
 
Każde z proponowanych Domin chemicznych składa się z trzydziestu elementów. Każdy z nich, tak jak w tradycyjnym dominie podzielony jest na dwa pola. Na jednym jest wzór chemiczny, a na drugim współczesna nazwa. Uczeń ma za zadanie tak przyporządkować „cegiełki” aby obok, nad lub pod każdym wzorem substancji chemicznej znajdowała się nazwa. Grę należy rozpocząć od „cegiełki” z napisem „START”.
 
Zastosowanie gry
 
Grę można wykorzystać zarówno do urozmaicenia zajęć w szkole na lekcjach bieżących lub powtórzeniowych jak również jako pomoc dydaktyczną w domu. Szczególną ich wartością jest fakt, że można bardzo szybko sprawdzić poprawność ich ułożenia, gdyż odpowiednio dobrane „cegiełki” mogą tworzyć  zamkniętą strukturę ponieważ skrajne elementy ułożonego domina pasują do siebie.
Domino chemiczne jest bardzo użyteczne przy powtarzaniu umiejętności przed sprawdzianem czy też egzaminem.

Domino Sole

ćwiczy poprawność uzgadniania wzorów soli kwasów tlenowych i beztlenowych,

pozwala utrwalić stosowanie poprawnego nazewnictwa soli kwasów tlenowych i beztlenowych,

zwraca uwagę na konieczność dodawania wartościowości do nazwy soli pochodzących od pierwiastków posiadających więcej niż jedną wartościowość.

Jako uzupełnienie wiedzy dotyczącej chemii polecamy Chemiczne Memory.

Zawartość:

W skład memory chemicznego wchodzi:

skrzynka z drewna bukowego o wymiarach 17,5 x 10,5 x 5,5cm,

30 płytek ze sklejki o wymiarach 4 x 8 cm.

Wszystkie zaproponowane gry można wykorzystać realizując dowolny program nauczania chemii w gimnazjum oraz stosowny do tego programu podręcznik.
Wszystkie zaproponowane gry uzyskały pozytywne recenzje recenzentów Ministerialnych i zostały wpisane na listę środków zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71.1, EN 71.2, EN 71.3

 

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store