Informacje o produkcie

Czysta energia - energia termalna

Czysta energia - energia termalna
1 069,00 zł brutto 869,11 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Czysta energia - energia termalna

Zestaw do nauki o mocy cieplnej, podczas doświadczenia g
dy temperatura wody wyrównuje się między dwoma pojemnikami, poziom mocy spada. Diody LED i miniturbiny demonstrują różnice w wytwarzanej energii elektrycznej, a dwa termometry pozwalają śledzić poziomy temperatury.
Odkryj efekt termoelektryczny i materiały, które go wywołują, wykonując eksperymenty z unikalnym generatorem.
Stwórz prąd elektryczny, używając jedynie różnic temperatur, badając koncepcje fizyki.
 
Co to jest moduł Peltiera? Co to jest efekt SEEBECK?
Moduł Peltiera to element elektryczny z półprzewodnikiem. Służy do wytwarzania ciepła, gdy wprowadzasz energię elektryczną do środka. Efekt SEEBECK to zjawisko fizyczne, które można opisać pojawieniem się prądu w złączu między dwoma materiałami, gdy przepływa przez nie ciepło.
 
Co to jest dipol? Czy istnieją różne rodzaje dipoli? Jeśli tak, sklasyfikuj dipole zawarte w tym zestawie.
Dipol to element elektryczny, który jest wykonany z 2 zacisków. Istnieją dwa rodzaje dipoli, aktywne i pasywne. Pierwszy rodzaj dipoli jest w stanie generować prąd elektryczny, a drugi może tylko odbierać prąd.
 
Co to jest półprzewodnik? Co to jest złącze PN?
Półprzewodnik to specyficzny materiał, który wykazuje szczególną zdolność do reagowania z otoczeniem. Ten rodzaj materiału ma specyficzną budowę atomową z brakiem lub nadmiarem elektronów. Kiedy tego rodzaju materiał otrzyma pewną energię (światło, magnetyzm, energia cieplna…), elektrony z pasma falbany (najwyższej warstwy, która może być całkowicie wypełniona elektronami) przechodzą na warstwę zewnętrzną zwaną pasmem przewodnictwa. Kiedy elektrony osiągną tę pozycję, mogą przepływać wewnątrz materiału. Innymi słowy, materiał staje się bardziej przewodnikami, gdy elektrony osiągają pasmo walencyjne. Niektóre półprzewodniki składają się z kilku elementów, które mają różną liczbę elektronów. Jeśli dodany pierwiastek wykazuje większą liczbę elektronów, występuje lokalny nadmiar elektronów i materiał nazywany jest materiałem domieszkowanym typu n. Z drugiej strony półprzewodnik domieszkowany typu p wykazuje brak elektronu wokół dodanego elementu, ponieważ ten ma mniejszą liczbę elektronów. Złącze PN składa się z dwóch połączonych ze sobą półprzewodników. Kiedy do złącza trafia pewna energia, oba materiały reagują, stając się przewodnikiem. Ze względu na różnicę potencjałów elektrycznych między dodatnią (typu p) a ujemną (typu n) częścią złącza, pojawia się prąd.
 
Co jest centralnym elementem generatora? Z jakim skutkiem fizycznym to działa? Zacytuj inny efekt termoelektryczny.
Centralnym elementem jest moduł Peltiera. Działa dzięki efektowi SEEBECK, który jest komplementarnym efektem efektu PELTIERA.
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store