Informacje o produkcie

ANGIELSKI ALFABET OBRAZKOWY - ZESTAW 26 plansz, karty pracy + CD

ANGIELSKI ALFABET OBRAZKOWY - ZESTAW 26 plansz, karty pracy + CD
269,00 zł brutto 218,70 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Plansze edukacyjne „Angielski alfabet obrazkowy” przygotowane są z myślą o rozwoju umiejętności dziecka, w szczególności zdolności językowych. Zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego zadaniem przedszkola jest Tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu zainteresowania dziecka językiem obcym nowożytnym i chęci poznawania innych kultur.  Dziecko po zakończeniu edukacji przedszkolnej:rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie; używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności; powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki w grupie; rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.
 
Podczas zabawy z planszami "Angielski alfabet obrazkowy" dziecko rozwija w sobie umiejętność postrzegania danej litery, jako odpowiadającej jej w rzeczywistości określonej głoski. Zajęcia z planszami dodatkowo usprawniają motorykę dużą dziecka, rozwijając sprawność ruchową.
 
Plansze doskonalą także umiejętności nazywania i rozróżniania kolorów w języku angielskim oraz umożliwiają wprowadzenie alfabetu w języku obcym. Dodatkowym atutem plansz jest fakt, że ich uniwersalna forma pozwala na tworzenie wielu modyfikacji zabaw. Zachęcamy do stworzenia własnych zasad gier, które pomogą dziecku zrozumieć otaczającą go rzeczywistość lub ułatwią odbiór wiedzy. Plansze edukacyjne można efektownie połączyć z matą edukacyjną „Angielski alfabet obrazkowy” i wprowadzić interesujące zabawy edukacyjne, które rozwijają umiejętność wypowiadania się na forum grupy i prowadzą do przyswajania nowych wyrażeń w języku angielskim. 
 
Przeznaczenie:
1. Do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przy realizacji zagadnień związanych z:
   - poszerzaniem i bogaceniem wiedzy na temat otoczenia
   - kształtowaniem logicznego myślenia
2. Jako pomoc demonstracyjna dla nauczyciela.
3. Jako materiał ćwiczeniowy dla dzieci.
 
Materiał dydaktyczny zawiera:
dwadzieścia sześć kolorowych plansz formatu A3, zafoliowanych obustronnie, jednorodnych graficznie,
karty pracy dla dzieci do  kolorowania, wycinania i kopiowania,
matrycę - płytę CD z wszystkimi planszami i kartami pracy z  możliwością wielokrotnego drukowania,
sztywną teczkę z rączką do przechowywania zestawu.
Produkty Pokrewne/Powiązane

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store