Informacje o produkcie

ĆWICZENIA OPERACJI MYŚLOWYCH - CZĘŚĆ 1

Autorki: Mariola Czarnkowska, Anna Lipa, Paulina Wójcik-Topór
ĆWICZENIA OPERACJI MYŚLOWYCH - CZĘŚĆ 1
80,00 zł brutto 76,19 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

ĆWICZENIA OPERACJI MYŚLOWYCH
Autorki: Mariola Czarnkowska, Anna Lipa, Paulina Wójcik-Topór

Ćwiczenia operacji myślowych są przeznaczone dla osób, które mają trudności z przetwarzaniem i porządkowaniem informacji. Są polecane dla dorosłych i młodzieży szkolnej z zaburzeniami komunikacji językowej, występującej w wyniku: 
- afazji,
- zespołów otępiennych,
- choroby Alzheimera,
- dysleksji,
- obniżonej sprawności intelektualnej,
- niedosłuchu.
Zestaw ćwiczeń jest także doskonałym treningiem dla osób zdrowych, które chcą zachować jak najdłużej sprawność intelektualną.

Zamieszczone zadania dotyczą:
- aktualizacji słownictwa,
- pamięci operacyjnej,
- ategoryzacji,
- analizy i syntezy literowej, sylabowej, wyrazowej, zdaniowej,
- pisania i czytania.
Ćwiczenia zostały uporządkowane tematycznie, wspomagając proces przetwarzania i rozumienia występującej leksyki. Różnorodność zadań daje możliwość pracy z osobami o różnym stopniu zaburzeń językowych.

O autorkach:
mgr Mariola Czarnkowska – logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi, dotkniętymi afazją i zaburzeniami poznawczymi. Pracownik Specjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Przyszpitalnej Poradni Logopedycznej.
 
dr Paulina Wójcik-Topór – zawodowo zajmuje się terapią osób dorosłych i dzieci. Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego, Oddziału Psycho -Geriatrycznego z Pododdziałem Diagnozowania i Leczenia Otępienia. Współpracuje z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ, ucząc wymowy polskiej obcokrajowców.
 
mgr Anna Lipa – specjalista neurologopeda, zajmuje się terapią osób dorosłych. Pracuje w Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu oraz w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Specjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Prowadzi także praktykę neurologopedyczną w Przyszpitalnej Poradni Logopedycznej tego Szpitala.

Opinie o ćwiczeniach
Marzena Ferent
Największy aplauz u mojego syna wzbudziła właśnie ta pozycja. Pomoc zaczął oglądać oczywiście od ostatniej strony, sprawdzając, ile ma stron. No więc mamy 220 stron świetnych i różnorodnych zadań pogrupowanych tematycznie, które mój syn skwitował krótkim: "fajne i niedziecinne", a musicie wiedzieć, że jemu trudno dogodzić. […] Dodatkowy duży plus za "niedziecinność" tej pomocy, która sprawia, że młody człowiek nie czuje się na wstępie znużony dziecinnymi obrazkami: "mamo, zobacz, fajnie, że to takie dorosłe zadania!" – rzekł mój syn. Daję za to nawet cztery mega plusy, że na wstępie nie mam zniechęconego do pracy dziecka. Bardzo spodobały mu się rozsypanki sylabowe oraz strony z wyszukiwaniem słów w tabeli.
 
Liczba stron: 220
Format: A4
ISBN: 978-83-89807-29-8
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store