61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

PAKIET WCZESNE CZYTANIE DO MAGICZNEGO DYWANU

32 gry, nauka czytania -PL, 3-12 lat
PAKIET WCZESNE CZYTANIE DO MAGICZNEGO DYWANU
5 879,00 4 390,00 zł brutto
3 569,11 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

PAKIET WCZESNE CZYTANIE  DO MAGICZNEGO DYWANU 
32 gry, nauka czytania -PL, 3-12 lat

Pakiet przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat), które zaczynają przygodę z czytaniem i dla dzieci, które przejawiają trudności w nauce czytania z powodu dysleksji. 
Program, oparty na metodzie Integracji Funkcji Wykonawczych, zawiera 32 gry/ćwiczenia wprowadzające w świat liter, sylab i wyrazów. 

Proces nauki czytania odbywa się tu wielokanałowo - poprzez ruch i doświadczanie z jednoczesnym wykorzystaniem zmysłów wzroku i słuchu. Do pakietu dołączane są pomoce dydaktyczne.

Dostępny na urządzenia Magiczny Dywan w wersji 2.0 i onEVO

Program wykorzystuje podłogę interaktywną, która jest dużym bodźcem motywującym i stwarza możliwość organizacji odpowiedniego środowiska, w którym dzieci we własnym tempie mogą samodzielnie odkrywać zasadę działania, stawiać sobie cele, planować, uczyć się na błędach, a przede wszystkim bawić się wspólnie z innymi, nakierowując swoje działania na określony cel, rozwijając umiejętności wykonawcze niezbędne do osiągnięcia gotowości szkolnej.

Program wprowadza w świat liter, sylab, wyrazów, w którym dzieci, wykorzystując naturalną ciekawość , a także funkcje wykonawcze, tj. utrzymywanie uwagi, pamięć roboczą, wnioskowanie, odbieranie informacji zwrotnych, rozwiązywanie problemów oraz rozpoczynanie zadań, w naturalny sposób budują strategie czytania.

Program rozwija gotowość do nauki czytania i pisania - pamięć,
analizę i syntezę wzrokowo-słuchową, uczy logicznego myślenia, usprawnia integrację słuchowo-wzrokowo-ruchową, kształci orientację w schemacie ciała i przestrzeni, pomaga zachować kierunek czytania od strony lewej do prawej.
Wczesną naukę czytania dziecko rozpoczyna od wyrazów dźwiękonaśladowczych, sylab, liter, by następnie czytać proste wyrazy.
W zadaniach stosowane są zarówno litery drukowane, jak i pisane, wielkie i małe, co dodatkowo pomaga rozwijać u dziecka giętkość poznawczą.
 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store