Informacje o produkcie

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym
9 490,00 zł brutto 7 715,45 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Z oferty 0% VAT na drukarkę mogą skorzystać placówki oświatowe po przedstawieniu zamówienia wraz z zaświadczeniem organu nadzorującego daną placówkę oświatową. 0% VAT dotyczy samej drukarki, bez wyposażenia dodatkowego.

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym
Zestaw zawiera:
1 x drukarka 3D Flashforge Adventurer 4
1 x zestaw start (zestaw narzędzi)
1 x instrukcja w języku polskim oraz szkolenie online z instalacja drukarki
1 x filament 1.0 kg
1 x dostęp do kursu online „druk 3D w edukacji”
1 x dostęp do kursu online „podstawy modelowania 3D”
1 x rozszerzona 36 miesięczna gwarancja dla drukarki 3D Flashforge Adventurer 4

Szkolenie składa się z ośmiu kursów:
Kurs 1 - Instalacja drukarki 3D Flashforge Adventurer 4 (6 lekcji)
Podczas tego kursu pokażemy Ci krok po kroku, jak prawidłowo przejść przez proces instalacji drukarki Flashforge Adventurer 4 oraz jak rozpocząć pracę z drukarką 3D. Zobaczysz również jak wydrukować swój pierwszy model.
Kurs 2 - Wstęp do druku 3D (5 lekcji)
Podczas tego kursu poznasz historię rozwoju technologii druku 3D. Dowiesz się jakie rodzaje technologii są aktualnie stosowane oraz jak druk 3D można wykorzystać w edukacji. Poznasz również podstawowe programy do projektowania i wyjaśnimy dlaczego technologia druku 3D jest tak ważna dla edukacji XXI wieku.
Kurs 3 - Podstawy druku 3D (11 lekcji)
Podczas tego kursu poznasz, podstawowe pojęcia związane z drukiem 3D, budowę drukarek typu FDM oraz techniki obróbki wydruków. Powiemy Ci również na co zwrócić uwagę podczas projektowania modeli i co ma wpływ na czas i końcową jakość wydruku.
Kurs 4 - Obsługa drukarki 3D Flashforge Adventurer 4 (23 lekcji)
Podczas tego kursu nauczysz się obsługiwać drukarkę 3D Flashforge Adventurer 4. Dowiesz się jak prawidłowo zmienić filament, włączyć kamerę oraz jak w łatwy sposób wykonać aktualizację, kalibrację stołu czy wymianę dyszy.
Kurs 5 - Oprogramowanie FlashPrint (21 lekcji)
Podczas tego kursu nauczysz się obsługi dedykowanego slicera FlashPrint dla drukarek firmy Flashforge. Dowiesz się jak przygotować model do druku, omówimy temat wypełnienia modelu i jego wpływ na czas oraz trwałość wydruku. Zobaczysz jak prawidłowo stosować podpory, dodatkową adhezję oraz w jak łatwy sposób przesłać plik do drukarki.
Kurs 6 - Rozwiązywanie problemów z drukiem 3D (8 lekcji)
Podczas tego kursu dowiesz się jak rozwiązywać najczęstsze problemy dotyczące błędnego wydruku. Omówimy problemy z rozwarstwianiem, nitkowaniem, przesunięciem warstwy czy też pękającego wydruku.  Kurs ten omawia tematykę najczęściej popełnianych błędów i stanowi zaawansowane rozwinięcie Kursu 3.
Kurs 7 - Podstawy modelowania 3D (44 lekcje)
Podczas tego kursu poznasz podstawy modelowania 3D w prostym programie działającym w chmurze. Omówimy wszystkie funkcje programu oraz narzędzia. Poznasz podstawy pracy w przestrzeni 3D oraz dowiesz się jak wyeksportować model do najpopularniejszych formatów plików w zależności od rodzaju stosowanej technologii produkcyjnej.
Kurs 8 - Scenariusz zajęć z tworzenia modeli 3D (10 lekcji)
W tym kursie znajdziesz scenariusze zajęć z modelowania 3D dla uczniów. Kurs zawiera lekcje przygotowane tak aby były one ciekawe i zarazem spełniały wymogi programowe stawiane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 
Duże pole robocze
220 x 200 x 250 mm .
Automatyczna kalibracja
Urządzenie wyposażone jest w system automatycznego dziewięciopunktowego poziomowania stołu roboczego. Dzięki temu drukarka zawsze będzie skalibrowana i gotowa do idealnego wydruku. Czujnik filamentu zatrzyma druk w wypadku zakończenia się materiału.
Modularny system dysz
Głowica drukująca jest skonstruowana, by wymiana dyszy była szybka i bezproblemowa. Standardowa dysza ma średnicę 0,4 mm i rozgrzewa się się do 240°C (temperaturę 200°C osiąga w 60 sekund). Dodatkowo w ofercie producenta można zakupić dysze 0,3 mm / 240°C lub 0,6 mm / 265°C .
Magnetyczna nakładka na stół roboczy
Stół roboczy Flashforge Adventurer 4 posiada magnetyczną nakładkę, dzięki której do ściągnięcia druku wystarczy wygięcie nakładki. Stół roboczy nagrzewa się do 110°C dzięki czemu zapewnia przyczepność druku do powierzchni. Platforma robocza została wykonana w technologii CNC. Precyzyjne wykonanie zapewnia stabilność wydruków i kalibracji urządzenia.
Pozostałe funkcje
Drukarka posiada system wznawiania druku po awarii zasilania. Dzięki temu nie musimy martwić się przerwami w dostawie prądu. Adventurer 4 łączy się z komputerem za pomocą Wi-Fi, Ethernet lub Pendrive. Zawiera również kamerę HD dzięki której możemy monitorować druk przez Internet. Bezwonne działanie oraz filtrację zanieczyszczeń zapewnia filtr HEPA-13

 Specyfikacja
Technologia druku FDM
Pole Robocze 220x200x250 mm
Prędkość druku 10-150 mm/s
Ilość ekstruderów 1
Wysokość warstwy 0.1 – 0.4 mm
Dokładność druku ±0.2 mm
Średnica dyszy 0.4 mm
Średnica filamentu 1.75 mm
Obsługiwane materiały PLA, ABS
Temperatura dyszy <240°C
Temperatura stołu roboczego <100°C
Kamera
Interfejs pamięci - Pendrive, WiFi, Ethernet, FlashCloud, PolarCloud
Obsługa poprzez kolorowy ekran dotykowy 4,3”
Oprogramowanie FlashPrint
Obsługiwane pliki .stl, .obj, .3mf, .fpp
Moc 320W
Wymiary drukarki 500x470x540 mm
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Klocki fantazja Układanka konstrukcyjna w drewnianej skrzynce. Zabawka edukacyjna. Klocki rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne.

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami Zestaw dedykowany i zgodny ze specyfikacją programu Laboratoria Przyszłości


© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store