Informacje o produkcie

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym 0%vat

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym 0%vat
7 800,00 zł brutto 7 800,00 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Oświadczenie musi być wystawione przed datą wystawienia faktury i oryginał wysłany pocztą.
Z oferty 0% VAT na drukarkę mogą skorzystać placówki oświatowe po przedstawieniu zamówienia wraz z zaświadczeniem organu nadzorującego daną placówkę oświatową.
0% VAT dotyczy samej drukarki, bez wyposażenia dodatkowego.
W przypadku zakupu i przekazaniem placówce oświatowej musi być przesłana umowa nieodpłatnego przekazania do placówki wyłącznie do celów dydaktycznych. 
W innym przyp[adku do drukarki 3D zostanie doliczony podatek VAT 23%. 


Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 z pakietem dydaktycznym
Zestaw zawiera:
1 x drukarka 3D Flashforge Adventurer 4
1 x zestaw start (zestaw narzędzi)
1 x instrukcja w języku polskim oraz szkolenie online z instalacja drukarki
1 x filament 1.0 kg
1 x dostęp do kursu online „druk 3D w edukacji”
1 x dostęp do kursu online „podstawy modelowania 3D”
1 x rozszerzona 36 miesięczna gwarancja dla drukarki 3D Flashforge Adventurer 4

Szkolenie składa się z ośmiu kursów:
Kurs 1 - Instalacja drukarki 3D Flashforge Adventurer 4 (6 lekcji)
Podczas tego kursu pokażemy Ci krok po kroku, jak prawidłowo przejść przez proces instalacji drukarki Flashforge Adventurer 4 oraz jak rozpocząć pracę z drukarką 3D. Zobaczysz również jak wydrukować swój pierwszy model.
Kurs 2 - Wstęp do druku 3D (5 lekcji)
Podczas tego kursu poznasz historię rozwoju technologii druku 3D. Dowiesz się jakie rodzaje technologii są aktualnie stosowane oraz jak druk 3D można wykorzystać w edukacji. Poznasz również podstawowe programy do projektowania i wyjaśnimy dlaczego technologia druku 3D jest tak ważna dla edukacji XXI wieku.
Kurs 3 - Podstawy druku 3D (11 lekcji)
Podczas tego kursu poznasz, podstawowe pojęcia związane z drukiem 3D, budowę drukarek typu FDM oraz techniki obróbki wydruków. Powiemy Ci również na co zwrócić uwagę podczas projektowania modeli i co ma wpływ na czas i końcową jakość wydruku.
Kurs 4 - Obsługa drukarki 3D Flashforge Adventurer 4 (23 lekcji)
Podczas tego kursu nauczysz się obsługiwać drukarkę 3D Flashforge Adventurer 4. Dowiesz się jak prawidłowo zmienić filament, włączyć kamerę oraz jak w łatwy sposób wykonać aktualizację, kalibrację stołu czy wymianę dyszy.
Kurs 5 - Oprogramowanie FlashPrint (21 lekcji)
Podczas tego kursu nauczysz się obsługi dedykowanego slicera FlashPrint dla drukarek firmy Flashforge. Dowiesz się jak przygotować model do druku, omówimy temat wypełnienia modelu i jego wpływ na czas oraz trwałość wydruku. Zobaczysz jak prawidłowo stosować podpory, dodatkową adhezję oraz w jak łatwy sposób przesłać plik do drukarki.
Kurs 6 - Rozwiązywanie problemów z drukiem 3D (8 lekcji)
Podczas tego kursu dowiesz się jak rozwiązywać najczęstsze problemy dotyczące błędnego wydruku. Omówimy problemy z rozwarstwianiem, nitkowaniem, przesunięciem warstwy czy też pękającego wydruku.  Kurs ten omawia tematykę najczęściej popełnianych błędów i stanowi zaawansowane rozwinięcie Kursu 3.
Kurs 7 - Podstawy modelowania 3D (44 lekcje)
Podczas tego kursu poznasz podstawy modelowania 3D w prostym programie działającym w chmurze. Omówimy wszystkie funkcje programu oraz narzędzia. Poznasz podstawy pracy w przestrzeni 3D oraz dowiesz się jak wyeksportować model do najpopularniejszych formatów plików w zależności od rodzaju stosowanej technologii produkcyjnej.
Kurs 8 - Scenariusz zajęć z tworzenia modeli 3D (10 lekcji)
W tym kursie znajdziesz scenariusze zajęć z modelowania 3D dla uczniów. Kurs zawiera lekcje przygotowane tak aby były one ciekawe i zarazem spełniały wymogi programowe stawiane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 
Duże pole robocze
220 x 200 x 250 mm .
Automatyczna kalibracja
Urządzenie wyposażone jest w system automatycznego dziewięciopunktowego poziomowania stołu roboczego. Dzięki temu drukarka zawsze będzie skalibrowana i gotowa do idealnego wydruku. Czujnik filamentu zatrzyma druk w wypadku zakończenia się materiału.
Modularny system dysz
Głowica drukująca jest skonstruowana, by wymiana dyszy była szybka i bezproblemowa. Standardowa dysza ma średnicę 0,4 mm i rozgrzewa się się do 240°C (temperaturę 200°C osiąga w 60 sekund). Dodatkowo w ofercie producenta można zakupić dysze 0,3 mm / 240°C lub 0,6 mm / 265°C .
Magnetyczna nakładka na stół roboczy
Stół roboczy Flashforge Adventurer 4 posiada magnetyczną nakładkę, dzięki której do ściągnięcia druku wystarczy wygięcie nakładki. Stół roboczy nagrzewa się do 110°C dzięki czemu zapewnia przyczepność druku do powierzchni. Platforma robocza została wykonana w technologii CNC. Precyzyjne wykonanie zapewnia stabilność wydruków i kalibracji urządzenia.
Pozostałe funkcje
Drukarka posiada system wznawiania druku po awarii zasilania. Dzięki temu nie musimy martwić się przerwami w dostawie prądu. Adventurer 4 łączy się z komputerem za pomocą Wi-Fi, Ethernet lub Pendrive. Zawiera również kamerę HD dzięki której możemy monitorować druk przez Internet. Bezwonne działanie oraz filtrację zanieczyszczeń zapewnia filtr HEPA-13

 Specyfikacja
Technologia druku FDM
Pole Robocze 220x200x250 mm
Prędkość druku 10-150 mm/s
Ilość ekstruderów 1
Wysokość warstwy 0.1 – 0.4 mm
Dokładność druku ±0.2 mm
Średnica dyszy 0.4 mm
Średnica filamentu 1.75 mm
Obsługiwane materiały PLA, ABS
Temperatura dyszy <240°C
Temperatura stołu roboczego <100°C
Kamera
Interfejs pamięci - Pendrive, WiFi, Ethernet, FlashCloud, PolarCloud
Obsługa poprzez kolorowy ekran dotykowy 4,3”
Oprogramowanie FlashPrint
Obsługiwane pliki .stl, .obj, .3mf, .fpp
Moc 320W
Wymiary drukarki 500x470x540 mm

Pliki załączone do produktu

oświadczenie dla placówki edukacyjnej (Rozmiar: 0,01 MB) pobierz
data podpisanego oświadczenia musi być wcześniejsza niż faktury

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store