61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

PAJDOHISTORYJKI Z BASIĄ I JASIEM. NOWE PRZYGODY. E-BOOK - PDF

PAJDOHISTORYJKI Z BASIĄ I JASIEM. NOWE PRZYGODY. E-BOOK - PDF
36,00 zł brutto 34,29 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Ilustrator: Kinga Kulawiecka
 
Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym do zabawy w grupie oraz w domu. Historyjki dostarczają dzieciom sporej dawki śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój, ponieważ:
wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem,
kształtują koncentrację i uwagę,
stanowią pretekst do rozmowy na poruszone w wierszykach tematy, m.in. emocje i relacje społeczne.

Zawartość zestawu
Zestaw zawiera 20 kart. Na każdej karcie znajduje się pajdohistoryjka przedstawiona w formie krótkiego wierszyka oraz zestaw pytań, a na odwrocie – ilustracja do wierszyka. Do kart dołączona jest instrukcja z wierszykami (ułożonymi w kolejności alfabetycznej tytułów) oraz pytaniami ze wszystkich kart.
 
Jak się bawić?
Pajdohistoryjki oparte są na prostych, zrozumiałych, lecz zaskakujących sytuacjach, których ważnym tematem są podstawowe emocje i relacje społeczne. Zwięzła forma historyjek została dostosowana do możliwości skupiania uwagi i śledzenia fabuły u dzieci 3-, 4-letnich. Przygody Jasia wywołują u dzieci śmiech, ale też stają się punktem wyjścia do rozmowy o emocjach i relacjach, a także do innych aktywności edukacyjnych. Uczą, jak radzić sobie z emocjami i jak zachować się w codziennych sytuacjach.
 
Trzy warianty zabawy
1. Zabawa w odszukanie spośród kilku obrazków tego, który jest ilustracją do przeczytanej historyjki. W ten sposób można sprawdzić zdolność małego dziecka do skupienia uwagi i słuchania ze zrozumieniem.
2. Pytanie dziecka o znaczenie użytych w historyjce słów i wyrażeń. Zabawa taka daje możliwość oceny zasobu słownictwa dziecka i stwarza dobrą okazję do jego wzbogacenia, gdyż nowe słowa występują w konkretnym, zrozumiałym i ciekawym dla dziecka kontekście.
3. Rozmowa na temat opisany w historyjce, w czym mogą pomóc dołączone pytania. Pytania po każdym wierszyku podzielone są na dwie grupy. Te z pierwszej grupy dotyczą treści wierszyka i ich celem jest sprawdzenie, czy dziecko zrozumiało jego sens i użyte sformułowania. Pytania z drugiej grupy mają charakter bardziej ogólny i mają zachęcić do wyrażania swoich przewidywań i poglądów.
 
Utożsamiając się z bohaterem opisanego zdarzenia, dziecko rozwija empatię. Oczywiście opisana sytuacja może stanowić początek większej historii, którą dziecko będzie mogło rozwinąć czy zilustrować.
 
Udanej zabawy!
 
ISBN: 978-83-67392-14-3
Format: pdf
UWAGA: produkt wysyłany w formie pdf (ebook)
„Produkt elektroniczny”. E-book zostanie wysłany w formie pliku pdf na Twój adres mailowy.

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store