Informacje o produkcie

AUTYZM. BLOK TERAPEUTYCZNY. Percepcja wzrokowa. CZĘŚĆ 1-3. ZESTAW

Autorka: Agnieszka Bala
AUTYZM. BLOK TERAPEUTYCZNY. Percepcja wzrokowa. CZĘŚĆ 1-3. ZESTAW
189,00 zł brutto 180,00 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Autyzm. Blok terapeutyczny. Percepcja wzrokowa to pomoc, która wspiera rozwój postrzegania wzrokowego u dzieci ze spektrum autyzmu.
 
Część 1 zawiera proste zadania analizy i syntezy polegające na łączeniu fragmentu obrazka z jego większą częścią, przerysowaniu wzroku oraz kolorowaniu wzoru zgodnie z kierunkiem od lewej do prawej strony kartki.
 
Część 2. zawiera proste zadania analizy i syntezy polegające na porównywaniu dwóch obrazków i uzupełnianiu brakujących elementów na jednym z nich. Dziecko ćwiczy zarówno na materiale atematycznym, jak i na obrazkach tematycznych. 
 
Część 3. zawiera zadania analizy i syntezy polegające na wyszukiwaniu na ilustracjach podanych elementów (figur, obrazków), łączeniu takich samych obrazków atematycznych, liczeniu poszczególnych elementów w zbiorach, a także przyporządkowaniu obrazków do zestawu figur, z którego są zbudowane.
 
Praca z kartami dotyczącymi percepcji wzrokowej pozwala dziecku na zdobycie umiejętności, dzięki którym będzie mogło sprawnie czytać i pisać.

Ćwiczenia zawarte w bloku usprawniają:
spostrzegawczość,
analizę,
syntezę,
kierunkowość,
pamięć wzrokową,
koncentrację,
koordynację wzrokowo-ruchową.
Zadbaliśmy o to, by szata graficzna nie była zbyt kontrastowa, a stonowana kolorystyka sprzyjała nauce i zdobywaniu nowych umiejętności.
 
Format:  33 cm x 24 cm
Liczba kart: 3x 48
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store