Informacje o produkcie

Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu

Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu
59,00 zł brutto 56,19 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Nie ma dwojga takich samych dzieci z autyzmem – trudności związane z komunikacją przejawiane przez osoby ze spektrum autyzmu mogą być bardzo różnorodne.
Aby zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie, przede wszystkim należy trafnie rozpoznać, jakie umiejętności są dla niego osiągalne na danym etapie rozwoju oraz będą przydatne w codziennym życiu – zarówno w dzieciństwie, jak i później, kiedy dorośnie. Niniejsza książka pomoże logopedom, terapeutom, nauczycielom i rodzicom dzieci z autyzmem dostosować sposób postępowania do osoby.

Autorka dzieli się ekspercką wiedzą zgromadzoną podczas wieloletniej pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Dzięki przedstawieniu przypadków chłopców i dziewczynek na różnych etapach rozwoju mowy czytelnik łatwiej określi, jakie cele i strategie będą najkorzystniejsze dla konkretnego dziecka:
niemówiącego
posługującego się umiarkowanie funkcjonalną mową
przejawiającego echolalię
z wysoko rozwiniętą mową i bogatym słownictwem, ale mającego trudności z uchwyceniem metafor językowych, zrozumieniem intencji rozmówcy lub interpretacją usłyszanych żartów.

Elizabeth Ives Field ma ponad 40 lat doświadczenia w terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pracowała w szkołach, ośrodkach terapeutycznych, prywatnych domach, na uniwersytecie, a także prowadziła prywatną praktykę. Koncentruje się na usprawnieniu komunikacji oraz kształtowaniu zachowań społecznych i samodzielności.
 
 
Autor Field Elizabeth Ives
Objętość 220 stron
Format B5
Oprawa Miękka
ISBN 9788383092478

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store