Informacje o produkcie

Książeczka PUS - Chyża Żmija Syk - Syk

Książeczka PUS - Chyża Żmija Syk - Syk
15,50 zł brutto 14,76 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Chyża Żmija Syk - Syk

Doskonalenie słuchu fonemowego oraz czytania i pisania

 

 

Książeczka Chyża Żmija Syk - Syk 2 zawiera materiał ćwiczeniowy szczególnie przydatny dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców tych dzieci, które z różnych przyczyn nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, mają problemy w komunikacji z otoczeniem oraz trudności w czytaniu i pisaniu.

 

Przyczyną nieprawidłowej wymowy mogą być zaburzenia słuchu fonemowego. Są one często wynikiem niedojrzałości lub mikrouszkodzenia części mózgu odpowiedzialnej za analizę bodźców słuchowych. Powodują wtedy u dzieci problemy np. z odróżnianiem zbliżonych artykulacyjnie dźwięków, prawidłową wymową i pisownią. Z tej grupy często wywodzą się dzieci z dysleksją i z dysortografią.

 

Muszą, więc one więcej czasu poświęcać nauce oraz nadrabiać zaległości w tych czynnościach, które warunkują i kształtują rozwój ich mowy. Teraz dzięki zabawie z PUS-em, ćwiczenie prawidłowej wymowy przestanie być nudne, nie będzie zniechęcało do żmudnej pracy oraz przyniesie spodziewane efekty.

 

Chyża Żmija:

 

  • rozróżnianie głosek: b - p, w - f, g - k
  • odszukiwanie głosek: d, k, s, c
  • rozpoznawanie liter: s, c, z, ż, cz, sz, rz,
  • tworzenie sylab z literami: sz, s, c, cz
  • przyporządkowywanie układu liter: l - r, r - l w wyrazach
  • brakujące sylaby w wyrazach z literami: ż, sz, cz, rz

 

 


© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store