Informacje o produkcie

Książeczka PUS - Matematyka konkretna 1

Książeczka PUS - Matematyka konkretna 1
15,50 zł brutto 14,76 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Matematyka konkretna 1

Symetria, miary, waga i pieniądze

 

Matematyka konkretna 1               

Jednym z priorytetów nauczania matematyki jest rozwijanie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w różnych sytuacjach życiowych, w określonym celu oraz  posługiwania się liczbami na co dzień. Do realizacji tego celu ma sie przyczynić, między innymi, zbiór tematycznych ćwiczeń zawartych w książeczce PUS „Matematyka konkretna”. Ćwiczenia dotyczą takich zagadnień z zakresu matematyki praktycznej jak:

1.Symetria i rytm - dostrzegania regularności rytmicznych i symetrycznych oraz ich wykorzystanie w codziennych formach aktywności.

2.Miary, wagi i pieniądze to pojęcia wywodzące się z codziennego życia i odgrywające znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Wprowadzając te pojęcia do ćwiczeń w książeczkach PUS, wiążemy je jednocześnie z materiałem arytmetycznym obowiązującym na I etapie kształcenia.Celem poszczególnych ćwiczeń jest pogłębianie umiejętności nabytych przez uczniów w toku praktycznych doświadczeń, zadań i eksperymentów.

3.Znaki rzymskie - to inny sposób zapisywania liczb, z którym dziecko styka się w różnych sytuacjach życiowych. Dlatego też poprzez ćwiczenia zawarte w tej książeczce dziecko utrwali znajomość poznanych znaków rzymskich od I do XII.

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store