Informacje o produkcie

Ruch obiegowy Ziemi - plansza - oprawa drewniana

Ruch obiegowy Ziemi - plansza - oprawa drewniana
102,00 zł brutto 82,93 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Ruch obiegowy Ziemi- plansza dydaktyczna do geografii.

 

Plansza opisuje ruch obiegowy Ziemi. Ziemia dokonuje jednego obrotu wokół Słońca w ciągu 365 dni 6 godz. 9 min. 9 s. Średnia odległość Ziemi od Słońca - 149 mln km.

Równonoc wiosenna (ekwinokcjum). Obie półkule otrzymują jednakową ilość światła i ciepła. Na półkuli północnej zaczyna się astronomiczna wiosna, na półkuli południowej - astronomiczna jesień.

Przesilenie letnie (solstycjum). Ziemia obrócona ku Słońcu półkulą północną. Na półkuli północnej zaczyna się astronomiczne lato, na półkuli południowej - astronomiczna zima.

Równonoc jesienna (ekwinokcjum). Obie półkule otrzymują jednakową ilość światła i ciepła. Na półkuli północnej zaczyna się astronomiczna jesień, na półkuli południowej astronomiczna wiosna.

Przesilenie zimowe (solstycjum). Ziemia obraca się ku Słońcu półkulą południową. Na półkuli północnej zaczyna się astronomiczna zima, na półkuli południowej - astronomiczne lato.

Jednostronna szkolna plansza pokryta obustronnie folią.

Format planszy: 70 cm x 100 cm

Oprawa: Plansza oprawiona w półwałki z drewna, które są skręcone metalowymi wkrętami a ich końce wykończone nie spadającymi zatyczkami plastikowymi, na górnym półwałku zamocowana linka, która umożliwia demonstrowanie rozwiniętej planszy.

Plansze dydaktyczne, plansze szkolne, plansze edukacyjne

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store