Informacje o produkcie

TEACHBOARD PLUS - ZESTAW TABLICOWY DO NAUKI PRAW ELEKTRYCZNYCH Z CYFROWYMI MILIAMPEROMIERZAMI z multimetrem

TEACHBOARD PLUS - ZESTAW TABLICOWY DO NAUKI PRAW ELEKTRYCZNYCH Z CYFROWYMI MILIAMPEROMIERZAMI z multimetrem
620,00 zł brutto 504,07 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

TEACHBOARD plus - zestaw tablicowy do nauki podstawowych praw elektrycznych, wyposażony w segmenty cyfrowych miliamperomierzy z multimetrem
Produkt polski, wykonany na podstawie zgłoszenia patentowego. Połączenia powstają same w momencie zbliżania do siebie elementów i utrzymywane są siłami magnetycznymi. Gotowy obwód jest przejrzysty - tak jak jego schemat.
Powierzchnie styków modułów elektrycznych mają naniesione powłoki o właściwościach zapewniających dobry kontakt elektryczny przez długi okres użytkowania. Wszystkie części zestawu są ułożone na magnetycznej paletce w miejscach określonych przez odpowiednie rysunki oraz układ stałego pola magnetycznego. Jest to wygodne dla użytkownika i umożliwia łatwą kontrolę kompletności zestawu. Instrukcja zawiera przykłady obwodów i eksperymentów, które można zrealizować za pomocą zestawu – jest to lista otwarta na własne pomysły nauczyciela. Schematy można budować nawet bez podłoża (w powietrzu) jednak naturalne jest tworzenie ich na tablicy szkolnej. Segmenty mają wielkość 18cm i są dobrze widoczne przez uczniów w klasie. Do pomiaru napięć niezbędny jest woltomierz. Może to być przyrząd posiadany przez szkołę lub multimetr proponowany w naszej ofercie. Kable pomiarowe wchodzące w skład zestawu umożliwiają przyłączenie do niego typowych mierników zaopatrzonych w gniazda bananowe. Zestaw jest zaopatrzony w zasilacz bateryjny z zabezpieczonymi wyjściami 3V, 6V, 9V. Żarówki 6V zastosowane w zestawie są odporne na tzw. przewoltowanie (zasilanie 9V), mają typowy gwint (E10) i są wymienne. Uwaga: Zestaw nie zawiera baterii.

 

 

Miernik uniwersalny (multimetr) z uchwytem magnetycznym

Miernik jest zmodyfikowany przez producenta zestawów El-Go. Jest on wyposażony w kable zakończone wtykami bananowymi pasującymi do segmentów pomiarowych zestawu Teachboard, oraz ma zamontowane uchwyty magnetyczne umożliwiające umieszczenie go na typowej tablicy szkolnej. Jest to bardzo popularny multimetr jednak w oryginalnym i dedykowanym wykonaniu. Dobra jakość wykonania przekłada się na dokładność pomiarów i trwałość użytkowania. Każdy egzemplarz jest testowany przed modyfikacją. Miernika tego nie należy mylić z podobnie wyglądającymi multimetrami, powszechnie spotykanymi w sklepach elektrycznych.

 

 

 
Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=gDG0AfMWjYATEACHBOARD plus  -  nauczycielski zestaw do doświadczeń z elektryczności.
Masa zestawu: 1,50 kg
Opakowanie: pudełko z białej mikrofali, pokrywa z przezroczystego PET
Wymiary brutto:  45,5 x 32,5 x 5,5 cm

Specyfikacja:

1.Moduł zasilania dostosowany do baterii AA  (R6) 1 szt.
Zasilacz bateryjny z wyjściami 3V, 6V, 9V. Wszystkie wyjścia są zabezpieczone bezpiecznikami topikowymi. Magnetyczna podstawa umożliwia zamocowanie zasilacza na typowej tablicy szkolnej.

2.Segment z zamontowanym elementem 8 szt.
Segmenty o wielkości 18cm dobrze widoczne z odległości kilku metrów:
Włącznik (WŁ)   1 szt.
Dioda świecąca LED (LED) 1 szt.
Opornik 30 Ω  (R1)  1 szt.
Opornik 200 Ω (R2)  1 szt.
Dioda prostownicza (D)  1 szt.
Żarówka 150 mA (Ż1)  1 szt.
Żarówka 50 mA (Ż2, Ż3)  2 szt.

3.Łącznik magnetyczny  6 szt.

4.Segment miliamperomierza 2 szt.
Cyfrowy panel pomiarowy pokazujący wartość prądu oraz kierunek jego przepływu.  Zakres  +/- 1999mA.

5.Kable pomiarowe  4 szt.
Kabelki pozwalające na wygodne dokonanie pomiarów napięcia przy użyciu miernika. Posiadają końcówki magnetyczne kompatybilne z segmentami zestawu, a od strony miernika wtyki bananowe.

6.Kable zasilające  2 szt.
Kable służą do połączenia modułu zasilania z wykonanym obwodem. Wyposażone są w magnetyczne wyprowadzenia kompatybilne z zestawem.

7.Instrukcja   1 szt.
Krótka instrukcja posługiwania się zestawem  zawierająca też schematy kilku przykładowych obwodów do realizacji .

8.Dodatkowe elementy  11 szt.
Zestaw dziesięciu bezpieczników topikowych o wartości ok. 0,6A przewidzianych do ewentualnej wymiany w module zasilania oraz żarówka.

9.Miernik uniwersalny - multimetr


© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store