Informacje o produkcie

TEACHBOARD plus - zestaw tablicowy do nauki praw elektrycznych z multimetrem

TEACHBOARD plus - zestaw tablicowy do nauki  praw elektrycznych z multimetrem
620,00 zł brutto 504,07 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

TEACHBOARD plus - zestaw tablicowy do nauki podstawowych praw elektrycznych z miernikiem

 

TEACHBOARD plus - zestaw tablicowy do nauki podstawowych praw elektrycznych, wyposażony w segmenty cyfrowych miliamperomierzy

Produkt polski, wykonany na podstawie zgłoszenia patentowego. Połączenia powstają same w momencie zbliżania do siebie elementów i utrzymywane są siłami magnetycznymi. Gotowy obwód jest przejrzysty - tak jak jego schemat.

Opis zestawu:

Powierzchnie styków modułów elektrycznych mają naniesione powłoki o właściwościach zapewniających dobry kontakt elektryczny przez długi okres użytkowania. Wszystkie części zestawu są ułożone na magnetycznej paletce w miejscach określonych przez odpowiednie rysunki oraz układ stałego pola magnetycznego. Jest to wygodne dla użytkownika i umożliwia łatwą kontrolę kompletności zestawu. Instrukcja zawiera przykłady obwodów i eksperymentów, które można zrealizować za pomocą zestawu – jest to lista otwarta na własne pomysły nauczyciela. Schematy można budować nawet bez podłoża (w powietrzu) jednak naturalne jest tworzenie ich na tablicy szkolnej. Segmenty mają wielkość 18cm i są dobrze widoczne przez uczniów w klasie. Do pomiaru napięć niezbędny jest woltomierz. Może to być przyrząd posiadany przez szkołę lub multimetr proponowany w naszej ofercie. Kable pomiarowe wchodzące w skład zestawu umożliwiają przyłączenie do niego typowych mierników zaopatrzonych w gniazda bananowe. Zestaw jest zaopatrzony w zasilacz bateryjny z zabezpieczonymi wyjściami 3V, 6V, 9V. Żarówki 6V zastosowane w zestawie są odporne na tzw. przewoltowanie (zasilanie 9V), mają typowy gwint (E10) i są wymienne. Uwaga: Zestaw nie zawiera baterii.

 

Miernik uniwersalny (multimetr) z uchwytem magnetycznym

Miernik jest zmodyfikowany przez producenta zestawów El-Go. Jest on wyposażony w kable zakończone wtykami bananowymi pasującymi do segmentów pomiarowych zestawu Teachboard, oraz ma zamontowane uchwyty magnetyczne umożliwiające umieszczenie go na typowej tablicy szkolnej. Jest to bardzo popularny multimetr jednak w oryginalnym i dedykowanym wykonaniu. Dobra jakość wykonania przekłada się na dokładność pomiarów i trwałość użytkowania. Każdy egzemplarz jest testowany przed modyfikacją. Miernika tego nie należy mylić z podobnie wyglądającymi multimetrami, powszechnie spotykanymi w sklepach elektrycznych.

 

 

 

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=gDG0AfMWjYA


© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store