Informacje o produkcie

Magiczny Trójkąt Matematyczny

Magiczny Trójkąt Matematyczny
79,00 zł brutto 64,23 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Magiczny Trójkąt Matematyczny to okrągła, drewniana podstawa z sześcioma wgłębieniami z jednej (Mały Trójkąt) i dziesięcioma wgłębieniami z drugiej strony (Duży Trójkąt).
W komplecie znajduje się 10 krążków dwustronnie oznaczonych liczbami od 1 do 10 (w kolorze czerwonym i niebieskim) oraz 4 karty pracy dla Małego i Dużego Trójkąta, łącznie 36 zadań.

Zaletą Magicznego Trójkąta Matematycznegojest możliwość dokonywania obliczeń w pamięci, dowolnego manipulowania krążkami, dobierania różnych wartości, a nawet stosowania „metody prób i błędów’. Taki sam układ krążków może być zastosowany do uzyskania innego wyniku. Obserwując liczby w różnych układach geometrycznych można odkryć jednakową sumę liczb aż 14 razy ( duży trójkąt)!

Dlaczego Magiczny Trójkąt Matematyczny?
Jest pomocną w nauce matematyki łamigłówką, która łączy w sobie naukę i zabawę. Stanowi wartościowe uzupełnienie w utrwalaniu umiejętności rachunkowych:

  • dodawania i odejmowania w zakresie 25,
  • rozkładania liczb na składniki (dwa i więcej),
  • dopełniania do 10,20 oraz żądanej liczby,
  • porównywania różnicowego.

Podstawowy zakres dodawania i odejmowania do 25 można rozszerzyć do 250 lub 2500 dodając w pamięci jedno lub dwa zera. Zaletą Magicznego Trójkąta Matematycznego jest możliwość dokonywania obliczeń w pamięci, dowolnego manipulowania krążkami, dobierania różnych wartości, a nawet „metody prób i błędów”. Po dokonaniu właściwych obliczeń można też poszukać odpowiedzi na pytania typu: jakie wyniki są możliwe przy danym układzie wartości, jak jest możliwa najmniejsza i największa suma boków, dlaczego dana liczba nie może być wynikiem?

Jak się bawić z Magicznym Trójkątem Matematycznym ?

  1. Drewniana podstawę, sześcioma wgłębieniami (mały trójkąt) lub dziesięcioma wgłębieniami (duży trójkąt), połóż do góry i wyjmij wszystkie klocki. Następnie wybierz kartę.
  2. Włóż we wgłębienia podstawy Trójkąta podane w zadaniach klocki w kolorze czerwonym i nie zmieniaj ich położenia w trakcie zabawy.
  3. Zadanie polega na uzupełnieniu wolnych miejsc klockami w kolorze niebieskim tak, aby suma cyfr na każdym boku trójkąta była równa: 10 mały trójkąt i 20 duży trójkąt.

Karty pracy stanowią integralną część Magicznego Trójkąta, niezbędną do wykonywania ćwiczeń, stanowią pojedyncze karty: 16 dla małego trójkąta, 16 dla dużego trójkąta.
Inspirują do tworzenia własnych zadań i są wprowadzeniem do dobrej zabawy.

Wymiary pudełka: 280 x 280 x 30 mm.

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store