Informacje o produkcie

Bryły ułamkowe magnetyczne - 20 elementów

Bryły ułamkowe magnetyczne - 20 elementów
275,00 zł brutto 223,58 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Niezwykle oryginalna w formie pomoc dydaktyczna do nauki ułamków. Magnetyczne właściwości brył i ich żywa kolorystyka angażują całą klasę w poznawanie własności ułamków. Uczniowie doświadczają, iż ułamki można rozumieć i przedstawiać trójwymiarowo (co przekłada się na konretne czynności życiowe, tj. jak chociażby dzielenie jabłka na pół).

Zestaw przedstawia całość oraz ułamki 1/2, 1/3 i 1/4 w magnetycznych formie kul i sześcianów o dużych wymiarach.

Dzieci poprzez eksperymentowanie z układaniem konkretnych części w całość poznają właściwości ułamków. Poprzez ćwiczenia mogą przeprowadzać wszystkie podstawowe działania na ułamkach, tj. rozszerzanie i skracanie ułamków, a także dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków jednoimiennych i różnoimiennych. Połączenie kilku zestawów pozwala zobrazować również pojęcie ułamka niewłaściwego i liczby mieszanej. Manipulacj na takim konkretnym, atrakcyjnym, wizualnie kodowanym materiale dydaktycznym znacznie ułatwia dzieciom opanowanie tego trudnego działu matematyki, zrozumienie abstrakcyjnych pojęć i działań związanych z ułamkami.

Polecamy również rodzicom do wykorzystania w nauce w domu, jeśli dziecko ma kłopoty ze zrozumieniem ułamków.

Bryły wykonane są z estetycznego, wytrzymałego tworzywa o atrakcyjnych barwach, starczą więc na lata interesującej nauki.

» Zawartość:

  • 8 brył magnetycznych: 4 kule o średnicy 7,6 cm i 4 sześciany o boku 7,6 cm
  • pudełko i podstawa do przechowywania
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store