Informacje o produkcie

POCHODZENIE I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI cz.II dodatek

POCHODZENIE I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI cz.II dodatek
141,00 zł brutto 114,63 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Zastosowanie żywności.

Środek dydaktyczny przeznaczony jest do wykorzystania na zajęciach dydaktyczno - wychowawczych w edukacji przedszkolnej i na lekcjach w klasach I-III kształcenia zintegrowanego.
Prezentowany środek dydaktyczny zgodny jest z wymaganiami programowymi wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego.
Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, środowiskowej, przyrodniczej, technicznej.
Stwarza nauczycielowi możliwości swobodnego wykorzystania na zajęciach i lekcjach szkolnych.
Na prezentowaną pomoc dydaktyczną składają się zestawy trzech historyjek obrazkowych, prezentujących tematykę zastosowania cukru, oleju i soli.
Historyjki namalowane są na planszach formatu B2, w sposób trafiający do wyobraźni dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.
Obrazki są czytelne, bogato ilustrowane i kolorowe, posiadają rzepy, które dają nauczycielowi możliwość przyczepiania odpowiednich napisów (wyrazów tematycznych) do globalnego czytania przez dzieci. Zastosowanie historyjek obrazkowych rozwija myślenie, procesy poznawcze i działa na wyobraźnią dziecka.
Bardzo pomysłowym udoskonaleniem sposobu korzystania z opisanego środka dydaktycznego jest welurowa tabliczka, do której można przyczepiać elementy ruchome na rzepach.
Całość pomocy dydaktycznych umieszczona jest w dużej, tekturowej teczce, funkcjonalnie służącej nauczycielowi do przechowywania.

Tematy plansz:
Część D Cukier:
  • Schemat produkcji cukru.
  • Zastosowanie cukru.
Część E Olej:
  • Zastosowanie oleju.
Część F Sól:
  • Zastosowanie soli.


(Zawartość "Pochodzenie i produkcja żywności II" oraz "Zastosowanie żywności" tworzy całość, czyli "Pochodzenie i produkcja żywności I")

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store