Informacje o produkcie

PERCEPCJA SŁUCHOWA - Książeczka + CD

PERCEPCJA SŁUCHOWA - Książeczka + CD
75,00 zł brutto 71,43 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

PERCEPCJA SŁUCHOWA

PERCEPCJA SŁUCHOWA - Książeczka + CD (format mp3)

Autorki:
dr hab. Marta Korendo
dr Katarzyna Sedivy

Lektor:
dr Alicja Kabała


Percepcja słuchowa” to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka (w tym z problemami rozwoju oraz uczących się języka polskiego jako obcego lub drugiego). Zadania służą doskonaleniu słuchu fonemowego, przetwarzania informacji w porządku linearnym, rozumienia i zapamiętywania informacji werbalnych.

    Każdy rodzaj zaburzenia percepcji słuchowej wpływa negatywnie na rozumienie i używanie języka. Proponowane ćwiczenia ułatwią uczniom rozumienie i zapamiętywanie wypowiedzi nauczyciela oraz poleceń. Wpłyną na jakość i tempo uczenia się – przyswajania nowych informacji; pomogą w rozumieniu informacji odbieranych w niekorzystnych dla percepcji warunkach, np. na tle innych, często niewerbalnych, dźwięków.

     Zestaw zawiera płytę z nagranymi wypowiedziami. Do każdego zadania dołączone są przykładowe polecenia/pytania. Każdy nauczyciel/terapeuta powinien korzystać z nagrań, dostosowując ćwiczenia do potrzeb ucznia. W czasie pracy z materiałem można stosować słuchawki, choć ta forma ćwiczeń zalecana jest przede wszystkim w  przypadku dużych trudności z percepcją słuchową.


Zestaw zawiera:
- książeczkę czarno-białą w formacie A5
- płytę CD w formacie mp3
- twarde opakowanieInni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store