61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

Dzieciaki Grzeczniaki - PLAC ZABAW - gra edukacyjna, terapeutyczna

Dzieciaki Grzeczniaki - PLAC ZABAW - gra edukacyjna, terapeutyczna
32,00 zł brutto 26,02 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Dzieciaki Grzeczniaki – Plac zabaw to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii „Dzieciaki Grzeczniaki”, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być używane przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.
 
Dzieciaki Grzeczniaki – Plac zabaw
oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.
 
Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.
 
Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.
 
Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.
 
Na serię Dzieciaki Grzeczniaki składają się tytuły:
Dom
Obiad
Spacer
Plac zabaw
Zakupy
Kino 

Każda część to:
60 puzzli
bawełniany woreczek do ich przechowywania
instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków

Część Dzieciaki Grzeczniaki – Plac zabaw przedstawia następujące scenki:
witamy i zapoznajemy się kolegami i koleżankami
zgodnie się bawimy
czekamy na swoją kolej na zjeżdżalni
Jeśli chcemy bawić się w innym miejscu, to najpierw pytamy rodziców lub opiekunów
dbamy o bezpieczeństwo swoje i kolegów
kiedy trzeba wracać, żegnamy się z dziećmi i wychodzimy
Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań na placu zabaw; przykłady takich zabaw znajdują się w instrukcji.
 
Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.
 
Prezentacje gier z serii Dzieciaki Grzeczniaki pojawiły się dotychczas na niżej wymienionych blogach; zapraszamy do przeczytania o tym, jak Dzieciaki Grzeczniaki sprawdzają się w zabawach domowych.
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store