61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

Zestaw nr 8 – KULTURA POLSKI I ŚWIATA – plansze zalaminowane / 4 szt./

Zestaw nr 8 – KULTURA POLSKI I ŚWIATA – plansze zalaminowane / 4 szt./
147,60 zł brutto 120,00 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Zestaw nr 8 – KULTURA POLSKI I ŚWIATA – plansze zalaminowane / 4 szt./

Dwustronne plansze edukacyjne.
Plansze można wykorzystać na każdym etapie nauki: zarówno w przedszkolu, klasach 1–3, jak i na lekcjach historii czy geografii.

W skład zestawu KULTURA POLSKI I ŚWIATA wchodzą 4 plansze
1. STROJE LUDOWE / BUDOWNICTWO LUDOWE
Plansza pokazuje na jednej stronie wybrane chaty, a na drugiej stroje ludowe. Dzieci mogą zapoznać się z budownictwem kaszubskim, kurpiowskim, łowickim, krakowskim, góralskim i zalipskim. Obejrzą także dokładnie ubiory ludowe: kaszubski, kujawski, kurpiowski, wielkopolski, łowicki, śląski, krakowski, lubelski, góralski i rzeszowski.
Dzięki temu zobaczą, jak różnorodna jest polska kultura i jak bogata jest polska tradycja.
 
2. STROJE EUROPY / STROJE ŚWIATA
Plansza ta prezentuje, jak różnorodne są stroje noszone przez ludzi na świecie. Na jednej stronie dziecko zobaczy ubiory z najbardziej egzotycznych zakątków Ziemi, na drugiej obejrzy stroje Europejczyków.
Jest to niezwykle barwna i ciekawa plansza pokazująca, jak duże są różnice kulturowe. Pozwala ona zauważyć dzieciom, jak różnią się stroje w zależności od miejsca zamieszkania czy wiary.
 
3. STROJE HISTORYCZNE / WOJSKOWE STROJE HISTORYCZNE
Czy wszyscy rycerze nosili takie same zbroje? Czym różni się ułan od huzara? Jak wyglądał kosynier? Jak ubierał się giermek?
Odpowiedzi na te pytania znajdują się na pierwszej stronie planszy prezentującej stroje historyczne. Jest to znakomita pomoc w nauce historii – pozwala poruszyć wyobraźnię dzieci, zwłaszcza chłopców.
Dziewczynki z kolei mogą zainteresować się bardziej odwrotem planszy, na którym pokazano, jak ubierali się zwykli ludzie w kolejnych epokach. Ilustracje prezentują ubiory damskie i męskie od wczesnego średniowiecza po dwudziestolecie międzywojenne.
 
4. INSTRUMENTY MUZYCZNE
Plansze w przejrzysty sposób pokazuje podział instrumentów muzycznych i najpopularniejszych reprezentantów każdego rodzaju. Na odwrocie znajdują się tylko zdjęcia, by dzieci same mogły nazwać instrumenty.   

Format planszy: 61 cm x 86 cm
Plansza jest dwustronnie laminowana z zawieszką umożliwiającą łatwe zawieszenie i eksponowanie w klasie.
 
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store