Informacje o produkcie

Czarnoziem – profil gleby

Czarnoziem – profil gleby
349,00 zł brutto 283,74 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Czarnoziem – profil gleby 
 
Profil glebowy – czarnoziem to model przedstawiający przekrój pionowy przez glebę demonstrujący ułożenie poszczególnych warstw formujących się podczas procesu glebotwórczego od powierzchni do skały macierzystej.
Czarnoziem to gleba dojrzała o w pełni rozwiniętym profilu. Dominującym procesem jest proces darniowy. Rozkład silnie ukorzenionej roślinności trawiastej i substancji organicznych powoduje powstawanie ciemnego poziomu próchnicznego , ułatwia przemiany zachodzące w glebie i powstawanie profilu o dużej miąższości. Jest to żyzna gleba o wysokiej wartości produkcyjnej.

Słój o przekroju kwadratowym z prostymi płaszczyznami ścian, idealnie eksponuje przekrój przez poszczególne osady. Przykrywa słoja jest zaopatrzona w silikonową uszczelkę i dodatkowo zabezpieczona przed otwarciem taśmą akrylową.
Do słoja dołączona jest KARTA CHARAKTERYSTYKI opisująca podstawowe parametry danej gleby: 
- przydatność do celów rolniczych
- zawierają krótki opis genezy gleby
- występowanie w Polsce i na Świecie
- opis naturalnej szaty roślinnej
- wykaz najczęściej uprawianych roślin
- kartę wieńczy ciekawostka związana z tematyką gleb 
 
Informacje:
- Słój  ma wysokość 30 cm
- przekrój to 10 cm x 10 cm
- waga brutto słoja waha się od ok 1,2 kg do 2 kg. i uwarunkowana jest zróżnicowaniem ciężaru właściwego poszczególnych warstw.
 
Model nieznacznie może się  różnić się wizualnie od modelu prezentowanego na zdjęciu ponieważ próbki gleb pozyskiwane są w różnych miejscach Polski a każdy z modeli wykonywany jest ręcznie.

pomoce dydaktyczne, pracownia geograficzna, rodzaje gleb w Polsce, próbki gleb, profile glebowe
 
 

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store