61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

Piramida żywienia, duża konstrukcja drewniana

Piramida żywienia, duża konstrukcja drewniana
1 872,00 zł brutto 1 521,95 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Opis
Zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne są ściśle powiązane z odpowiednimi ćwiczeniami i zbilansowaną dietą. Istnieje interakcja między dietą, ćwiczeniami fizycznymi i radzeniem ze stresem. Każde dziecko może nauczyć się umiejętności potrzebnych do zdrowego i we właściwym czasie dorastania. Ich zachowania żywieniowe i żywieniowe mogą się dalej rozwijać, jeśli dziecko zrozumie, w jaki sposób pozyskać odpowiednią ilość składników odżywczych i witamin dla rozwoju fizycznego i psychicznego. Ponadto dzieci uczą się powiązań: skąd pochodzi jedzenie, jak jest przygotowywane, co lubią i jak ich organizm przetwarza jedzenie. (Zuzanna Kalbreier 2020)
 
Wraz z budową i dekoracją piramidy żywieniowej stworzona zostaje podstawowa platforma do zdrowego żywienia. Zarówno dzieci, jak i dorośli uświadamiają sobie potrzebę przemyślenia swoich nawyków żywieniowych lub uświadomienia sobie, że są one prawidłowe.
 
Ponadto ten materiał zachęca ludzi do myślenia o zrównoważonym rozwoju.
 
Piramida żywieniowa ma sześć poziomów. Każdy poziom przeznaczony jest dla jednej lub dwóch grup żywności. Różne grupy żywności są reprezentowane przez różne symbole, np. marchew na warzywa, kłosy na chleb, płatki zbożowe i dodatki. Każdy poziom piramidy to część. Trójkolorowy system działa zgodnie z zasadą sygnalizacji świetlnej i pomaga dzieciom orientować się na różnych poziomach i stosować zbilansowaną dietę.
 
Zawartość:
1 Piramida Żywności - konstrukcja drewniana
1 Instrukcja gry/montażu z materiałem montażowym

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store