Informacje o produkcie

Album dydaktyczny Montessori. Zadania i Ćwiczenia. 2 publikacje

Album dydaktyczny Montessori. Zadania i Ćwiczenia. 2 publikacje
114,00 zł brutto 108,57 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Albumy dydaktyczne Montessori stanowią kompletny przewodnik dla nauczycieli chcących stosować metodę Montessori w pracy z dziećmi. Książki omawiają wszystkie aspekty rozwoju dziecka, a ich wartość merytoryczną potwierdza rekomendacja Włoskiej Fundacji Montessori (Fondazione Montessori Italia). Ich forma nawiązuje do zeszytów tworzonych przez pierwsze adeptki tej metody i pozwala w przyjazny sposób zapoznać się z zadaniami krok po kroku, sprawdzić, jakie materiały są potrzebne lub przypomnieć sobie szczegóły konkretnego ćwiczenia.
Pięknie ilustrowane albumy można uzupełnić własnymi notatkami. 
 
I Niniejszy album jest poświęcony rozwojowi umiejętności motoryki małej i koncentruje się na koordynacji manualnej, doskonaleniu psychomotoryki oraz umiejętności manipulowania obiektami. Służą temu ćwiczenia uporządkowane tematycznie:
Otwieranie i zamykanie
Przykręcanie i odkręcanie
Ćwiczenie ekspresji
Zakładanie i zdejmowanie
Wkładanie i wyjmowanie.
 
II Niniejszy album jest poświęcony życiu praktycznemu i koncentruje się na samodzielności, rozwoju osobowości oraz kompetencjach społecznych. Służą temu ćwiczenia uporządkowane tematycznie:
Dbanie o siebie
Życie w relacji
Ćwiczenia dla inteligentnej dłoni
 
 
Albumy są przeznaczone nie tylko dla pedagogów, którzy już stosują metodę Montessori, lecz także dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcieliby zacząć ją wykorzystywać w pracy z dziećmi, oraz dla zainteresowanych rodziców.

Objętość 112 stron + 104 strony
Format 300 x 230 mm
Oprawa Miękka
Ilustracje Beretta Elenia i Marzano Elisa
Lektor Alfaioli Massimo
Tłumaczenie Krolczuk Luiza

Wiek dziecka: 3-6 lat
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store