Informacje o produkcie

ATOROBOT - robot edukacyjny podążający za światłem słonecznym

ATOROBOT - robot edukacyjny podążający za światłem słonecznym
410,00 zł brutto 333,33 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

ATOROBOT - robot edukacyjny podążający za światłem słonecznym
 
Robot przeprowadza automatyczne śledzenie światła, odczyt temperatury, wilgotności i natężenia światła, sterowany przyciskami, posiada wyświetlacz LCD 1602 i jest ładowany energią słoneczną;
Prosta konstrukcja, można go prosto rozmontować, bez używania śrub, lutownicy itp.;
Robot posiada nowatorski styl: płyty akrylowe i miedziane filary; czujniki i moduły połączone z deskami akrylowymi za pomocą gniazd kompatybilnych z systemami najpopularniejszych klocków; Moduły LCD 1602 i panele słoneczne wzbogacają ten zestaw technologicznie;
Programowanie podstawowe odbywa się przez program w języku C z Arduino IDE .
Składa się m.in. z 4 czujników światła otoczenia, 2 serwomechanizmów DOF oraz panelu fotowoltaicznego, mających na celu przekształcanie energii świetlnej w energię elektryczną i zasilanie elementów napędowych.
Posiada moduł ładowania smartfona, czujnik temperatury i wilgotności, czujnik światła BH1750, brzęczyk, wyświetlacz LCD1602, moduł przycisku, moduł LED i inne.
 
W zestawie znajduje się 11 projektów, od prostych po złożone, które prowadzą uczniów krok po kroku. Można zacząć od tych podstawowych, takich jak nauka sterowania modułem sygnału lub czujnikiem, lub iść dalej do bardziej złożonych, integrujących większą ilość komponentów.
Co więcej, możma również zmienić kod lub połączyć go z innymi czujnikami lub modułami za pomocą części, w tym najpopularniejszych klocków, przeznaczonych do przeprowadzania własnych eksperymentów.


© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store