Informacje o produkcie

Energia odnawialna wody, wiatru, Słońca - zestaw modeli demonstracyjnych III

Energia odnawialna wody, wiatru, Słońca - zestaw modeli demonstracyjnych III
899,00 zł brutto 730,89 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Zestaw do wszechstronnej prezentacji działania energii odnawialnej, składający się z trzech niezależnych modułów demonstracyjnych:

WODA:
Działający model turbiny wodnej podłączanej do źródła wody, z transparentną szybą z przodu umożliwiającą obserwację jej pracy. Turbina podłączona jest do małego generatora wytwarzającego prąd, którego działanie (przepływ) widoczne są poprzez m.in. (zawarte w zestawie!) świecącą żarówkę, diodę LED, obracające się na osi silniczka koło barw Newtona (i inne elementy obwodu, w tym 2-zakresowy przełącznik). Koło wodne widoczne przez szybę wykonane jest z chromowanego mosiądzu, a obudowa turbiny z odlewu aluminiowego.
Wymiary podstawy modelu: 32,5 x 22,5 cm
H:19 cm
W zestawie: przewody elastyczne 2 szt.
 
WIATR:
Model demonstrujący przemianę energii wiatrowej w elektryczną. Na podstawie umieszczono dwa wiatraczki, woltomierz i diodę sygnalizującą przepływ napięcia. Szary wiatraczek wprowadzamy w ruch za pomocą prądu elektrycznego, który ma imitować wiatr. Wywołany podmuch wiatru wprawia w ruch niebieski wiatraczek, który generuje prąd, umożliwiający zaświecenie diody. Za pomocą wbudowanego woltomierza uczniowie mogą odczytać aktualne natężenie prądu.
Wymiary podstawy modelu: 25 x 17,5 cm
H: 10 cm
Zasilacz z regulowanym napięciem AC/DC (3-12V 1.2A 15W) – w zestawie.
 
SŁOŃCE:
Prosty zestaw demonstrujący przemianę energii słonecznej w elektryczną. W zestawie m.in. ogniwo fotowoltaiczne (tzw. bateria słoneczna), przewody bananowe (czarny i czerwony), wiatraczek z silniczkiem. Działanie energii elektrycznej zostało zobrazowane przez wiatraczek z silniczkiem (ruch), brzęczyk (dźwięk), dioda LED (światło).
Wymiary modelu: 25 x 17,5 cm

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store