61 815 20 40

94 373 13 35

Informacje o produkcie

Harmonijny rozwój - Słowa i znaki

Harmonijny rozwój - Słowa i znaki
490,00 zł brutto 398,37 zł netto
ilość - +

Więcej informacji


Multimedialne gry i zabawy wspierające rozwój dzieci w wieku 5-7 lat.
Harmonijny Rozwój. Słowa i znaki 

Pakiet Harmonijny Rozwój Nowe wydanie zawiera:

interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,

karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,

grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub większe grupy,

poradnik metodyczny.

 

 

Gry interaktywne

Dopasuj przeciwne – zadaniem graczy jest połączenie ze sobą rysunków przedstawiających pojęcia przeciwstawne (np. duży-mały, jasny-ciemny itp.). Pomaga rozwijać słownictwo, uczy umiejętności abstrahowania cech i pracy w parach.

Ułóż zdania – pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych, w szczególności rozumienia znaczenia kolejności słów w wypowiedzi i budowy zdania. Ćwiczy też percepcję wzrokową i uczy pracy w parach.

Poeci – gra polega na wykonywaniu pokazywanych na planszy ćwiczeń oddechowych kolejno przez cztery zespoły dzieci. Rozwija płynność i kontrolę głośności mowy.

 

Karty pracy

Znajdź drogę – labirynt

Połącz pasujące

Szlaczki – skoki żabki

Szlaczki – skoki żabki 2

Znajdź parę

Znajdź sekwencję

Wytnij litery (MYSZ)

Wytnij litery (PORT)

Wytnij litery (BUKI)

Wytnij litery (FLAG)

Wytnij litery (CDEJ)

Wytnij litery (ŁNWH)

Na kartach 7-12 znajdują się 24 litery alfabetu (bez znaków diakrytycznych). Nadają się także do używania na plakatach czy gazetkach.

 

Gra wielkoformatowa

Gra wielkoformatowa „Słowa, litery, znaki” składa się z dużych kartonów, na których znajdują się wszystkie litery alfabetu (z podziałem kolorystycznym na samogłoski i spółgłoski), pasujących do nich rysunków i całych wyrazów.

 

Zabawa polega na łączeniu przez grupy dzieci pierwszych liter z wyrazem i odpowiadającym im rysunkiem. W trakcie gry dzieci ćwiczą rozpoznawanie liter, może także być pomocą w nauce czytania globalnego. Uczy też koncentracji i spostrzegawczości.

 

Dołączone do gry litery z polskimi znakami diakrytycznymi pozwalają na dodatkowe wykorzystanie gry w pierwszej klasie do nauki czytania i pisania oraz rozpoznawania samogłosek i spółgłosek. Przykładowe scenariusze zabaw znajdują się w poradniku metodycznym.

 

Licencja otwarta

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store