Informacje o produkcie

Książeczka PUS - Od gwiazdki do bajki 1. Zabawy i ćwiczenia sylabowe do nauki czytania i pisania

Książeczka PUS - Od gwiazdki do bajki 1. Zabawy i ćwiczenia sylabowe do nauki czytania i pisania
15,50 zł brutto 12,60 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Od gwiazdki do bajki 1 to książeczka, która została opracowana przez doświadczonego pedagoga p. Danutę Bojanowską – Obłudę.
Adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i rozpoczynających naukę w szkole, a zawarte w niej ćwiczenia stanowią pomoc dla dziecka w pierwszym etapie nauki czytania i pisania.

Układ ćwiczeń został opracowany tak, aby mógł służyć każdemu dziecku w rozwoju funkcji analizy i syntezy wzrokowej oraz słuchowej, zarówno pod kontrolą, jak i w samodzielnym działaniu. Książeczka rozpoczyna się ćwiczeniami rozróżniania samogłosek (baza do wydzielania sylaby) niewymagającymi czytania przez dziecko, jeżeli czytanie sprawia mu jeszcze trudności. W początkowej fazie ćwiczeń osoba dorosła odczytuje wyrazy (sylaby), które wzmacniają analizator wzrokowy. W następnych ćwiczeniach tzw. sylabowych dziecko poznaje już sylaby i zaczyna samodzielnie czytać. Odróżnia je i uczy się określania ich pozycji w wyrazie. Autorka zakłada, że ćwiczenia można połączyć z nauką pisania, ponieważ stanowią one bardzo dobry materiał do odwzorowania.


Format: 260 x 140
Ilość stron: 24

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store