Informacje o produkcie

Dzieciaki Grzeczniaki - OBIAD - gra edukacyjna, terapeutyczna

Dzieciaki Grzeczniaki - OBIAD - gra edukacyjna, terapeutyczna
34,00 zł brutto 27,64 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii „Dzieciaki grzeczniaki”, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw w domu, jak również przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.
 
Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad
oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.
 
Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.
 
Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.
 
Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane dzieciom z dnia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.
 
Na serię Dzieciaki Grzeczniaki składają się tytuły:
Dom
Obiad
Spacer
Plac zabaw
Zakupy 
Kino 
Każda część to:
 
60 puzzli
bawełniany woreczek do ich przechowywania
instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków

Część Dzieciaki Grzeczniaki – Obiad przedstawia następujące scenki:
mycie rąk przed obiadem
spokojną rozmowę przy posiłku
poprawne używanie sztućców
dzielenie się potrawami
odnoszenie naczyń po posiłku i sprzątanie ze stołu
pomoc przy zmywaniu naczyń.
Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań podczas posiłków; przykłady zabaw znajdują się w instrukcji.
 
Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.
 
Prezentacje gier z serii Dzieciaki Grzeczniaki ukazały się dotychczas na niżej wymienionych blogach. Zapraszamy do lektury o tym, jak Dzieciaki Grzeczniaki sprawdzają się w zabawach domowych.
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store