Informacje o produkcie

Eduterapeutica Lux - Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12-17 lat

Program wzbogaca standardowe metody terapii i zaangażuje uczniów do aktywności w trakcie zajęć.
Eduterapeutica Lux - Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12-17 lat
890,00 zł brutto 723,58 zł netto
ilość - +

Więcej informacji

UWAGA! Oprogramowanie może miec na opakowanu oznaczenie 12+ lub 15+. Bez względu na oznaczenie zawartość jest jednakowa i program dedykowany jest dla dzieci i młodziezy w wwieku 12-17 lat. 

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.
Licencja: kod do educhmury - 5 lat
 
 
Dla kogo?
Eduterapeutica lux Niepełnosprawność intelektualna i ASD 15+ dedykowana jest dla uczniów szkół podstawowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy. Publikacja opiera się na sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Przy jej tworzeniu korzystano z podstawy programowej dla uczniów szkół podstawowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy. Karty pracy oraz gra planszowo-karciana W mieście stanowią punkt wyjścia do praktycznych działań związanych z wprowadzaniem osoby z niepełnosprawnością intelektualną w szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych. 
 
Celem publikacji jest budowanie samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Z pewnością będzie stanowiła dopełnienie podejmowanych przez nich codziennych aktywności.
 
Zestaw zawiera:
poradnik ze wskazówkami, jak w efektywny sposób pracować za pomocą materiałów zawartych w publikacji,
karty pracy dotyczące czternastu obszarów samodzielnego funkcjonowania – ogółem jest ponad 150 kart (karty pracy są wydrukowane oraz dostępne do wydruku na platformie Educhmura.pl ),
gra planszowo-karciana W mieście podsumowująca zdobyte umiejętności.

Produkt opiera się na ponad 150 kartach pracy, podzielonych na 14 obszarów tematycznych, które przygotowują i wprowadzają do samodzielnego podejmowania działań.
Obszary tematyczne:
Dom
Szkoła
Sklep
Restauracja/kawiarnia
Kino
Basen 
Urząd
Transport
Przychodnia 
Apteka
Stomatolog
Fryzjer
Biblioteka 
Bezpieczeństwo
Karty pracy zawierają m.in. gry słowne, gry obrazkowe, rebusy, zagadki, wycinanki obrazkowe. Gra planszowo-karciana W mieście wraz z instrukcją, której celem jest podsumowanie informacji zebranych w czasie nauki poszczególnych umiejętności. 

Wymagania sprzętowe:
•    dostęp do internetu,
•    komputer z systemem operacyjnym: Windows 7/8/10/11 oraz wyższe wersje lub Mac OS,
•    tablet lub monitor z systemem operacyjnym Android 8.0.0 lub iOS 14.7.1 i wyższe,
•    przeglądarka internetowa (zalecamy Google Chrome lub Opera),
•    głośniki, mikrofon.
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

© Pomoce Dydaktyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Oprogramowanie KQS.store